Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2013-05-02 15:16:22

Domi7777

Gość

[🔒] Pochodnia i Motyka

Jako, że BRPAPM było dosyć popularne na SPore Forum (I pobiło rekord wersji tego opowiadania) postanowiłem je przywrócić (Zero i Black jak widać, nie mają do tego zapału.)


Otóż, jak wygląda opowiadanie:

Każdy z nas jest całym plemieniem/osadą/obozem/Rosją Radziecką/etc. i jego zadaniem jest rozwój, rozrost, władza, wzbogacenie się i rozwój intelektualny, oraz przemysłowy.

Na początek jesteśmy w fazie: Ja rozumieć co do ja mówić ktoś z moja plemię, ja mieć ogień, ja mieć prowizoryczna domek, ja umieć zabijać drzewko itp.
Rozumienie innych ras jest problematyczne, gdyż (Uwaga, to będzie dobre!) posiadacie inne języki mowy.
Co do rozwoju materialnego: Wynalezienie czegoś trwa, dodatkowo jeszcze trzeba wpaść na taki pomysł i do tego dojść. Nie wymyślisz budowli z glinianych cegieł, skoro nie wiesz, że można przetapiać glinę. Przypadki mogą się trafić, są jednak bardzo rzadkie i dotyczą tylko prostych rzeczy (Przykład, jak nie można czegoś wynaleźć przez przypadek: *Idze sobie chłop przez las i nagle się przewraca. Jego noga wystrzeliła dużą ilość jakiejś Ziemi do ogniska- gliny. Chłop biegnie do ogniska i widzi, że ta "glina" stała się taka fajna, że można zmieniać jej kształt, więc bawi się w lepienie z niej byle czego i wychodzi mu nagle gliniana waza na kwiaty.*).
Co do rozbudowy: Do budowania niezbędne są odpowiednie materiały i odpowiednia ilość czasu.

Czas do skończenia budowy i do wynalezienia czegoś wyrażamy za pomocą X/X, oraz opisu
Przykład:
Budowa mostu nad wąską i niska doliną/kanionem 3/7
Podpory zostały prawie ukończone, rozpoczęto powoli tworzenie  właściwego mostu.



Pogoda:

Wedł€g mnie złym pomysłem było rzucanie kośćmi na pogodę. Po prostu co 1-2 dni w opowiadaniu, pogoda będzie się zmieniać, według moich/jakiegoś współ-admina chorych ambicji.

Pogody:
Umiarkowanie

Słonecznie-Wietrznie- chłodno
Słonecznie-Ciepło
Słonecznie-Gorąco
Słonecznie-Upalnie

Pochmurno-Wietrznie-Chłodno
Pochmurno-Wietrznie-Zimno
Pochmurno-Wietrznie-Mroźne
Pochmurno-Chłodno
Pochmurno-Zimno
Pochmurno-Mroźnie.

Deszczowo-Ciepło
Deszczowo-Chłodno
Deszczowo-Zimno
Deszczowo-Wietrznie-Zimno
Deszczowo-Wietrznie-Chłodno

Śnieżnie-Zimno
Śnieżnie-Mroźnie
Śnieżnie-Wietrznie-Zimno
Śnieżnie-Wietrznie-Mroźnie.

Zbyt długie deszcze powodują powodzie.
Zbyt rzadkie deszcze powodują susze.
Zbyt długi mróz, powoduje zmarźnięcie roślin i gleby.
Zbyt długi upał, powoduje "palenie" roślin i szybsze parowanie wody.
Zbyt Długie, silne wiatry powodują powoli zmiany w terenie.

Itd itp.



W opowiadaniu dozwolony jest handel, sojusze, wojny itp.
Jednak co do wojen jest kilka zasad:
1. Nie możemy kogoś atakować, gdy jest off (Możemy rozpocząć atak, ale nie możemy wykonywać kolejnych ruchów.)
2. O wyniku walki najczęściej zależy teren, ilość wojska, doświadczenie żołnierzy, wyzbrojenie i taktyka.
3. Jeśli walki bedą toczone niesprawiedliwie odnośnie realiów (Osoba z mniejszą ilością uzbrojonego w widły wiesniaków, wygrywa z graczem za pomocą taktyki "na chama", Który ma armię zadowodych żołnierzy z nienagannym uzbrojeniem.)


Świat:


Kraina wygląda tak:

http://img811.imageshack.us/img811/8476/mapacj.jpg

Mapę wykonał Wojto16.

Ostatnio edytowany przez Domi7777 (2013-05-02 22:00:37)

 

#2 2013-05-03 12:42:32

 Larwa

Weteran

Call me!
Skąd: Ze Spore Forum (wojtek16)
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 1833

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Jestem na tak. Bo tak.

Offline

 

#4 2013-05-03 13:12:22

 Larwa

Weteran

Call me!
Skąd: Ze Spore Forum (wojtek16)
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 1833

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Epicki25 napisał:

Jestem na nie. Bo Domi.

Haaaateeeer...

Offline

 

#5 2013-05-03 15:55:44

 Kimagurena

Użytkownik

2779197
Call me!
Skąd: Antares
Zarejestrowany: 2013-01-13
Posty: 455
WWW

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Oo, Domi napisał nowy pomysł na opowiadanie. Cóż za niespodzianka.

A co do pomysłu... Mi pasuje.

Offline

 

#6 2013-05-03 16:10:39

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Larwa napisał:

Epicki25 napisał:

Jestem na nie. Bo Domi.

Haaaateeeer...

O LOL RZAL JESTESI IDIOTEM TO MOIE WŁYASNE ZDAŃE DEBILÓ IĆ ŚE ZABICI!!!!!!!!!!!!!111111

A na serio, jakoś ta wersjami nie podchodzi. O ile Domi ma dobrze pomysły to słabo je wykonuje. Zwłaszcza ten pomysł na pogodę, jest jakiś... dziwny... Poza tym, każdy z was wie co myślę o pomyśle Domi=admin. Choć mimo iż jestem na nie, to jak to powstanie to chętnie dołączę. :3

Offline

 

#7 2013-05-03 16:33:21

 Larwa

Weteran

Call me!
Skąd: Ze Spore Forum (wojtek16)
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 1833

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Nie, spoko. Rozumiem. Muszę się z Tobą zgodzić, że Domi jako admin może być... Problemem. Ale myślę, że należy dać temu opowiadaniu szanse. Po prostu nie należy go przekreślać za to kto jest adminem. :)

Ostatnio edytowany przez Larwa (2013-05-03 16:34:56)

Offline

 

#8 2013-05-05 17:31:42

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

[2013-05-03 16:11:20] Blackwarrior (imię i nazwisko zacenzurowane bo tak :3): Cóz... Prawa do BRPAPM należą do nas. Tak to przynajmniej wygląda.
[2013-05-03 16:11:44] Blackwarrior: zezwalam na to, żeby kolejna wersja powstała, ale wolałbym, zebyś ty ja założył i nią władał.

Mi do bycia adminem się nie śpieszy, ale jeśli taka wola posiadacza praw autorskich, wasza i Domiego, to przyjmę to brzemię (zginiecie heuhuehueuheuhue).
Zdanie Domiego ma tu decydujące znaczenie, bo to on chciał reaktywować pierwszy i nie będę mu wyrywał nagle tytułu założyciela.


Tylko przyzwyczajcie się do tego, że waszych sporów nikt nie będzie rozwiązywał poza wami samymi. Jako admin raczej adminem jestem tylko z tytułu, jak mogliście w niektórych moich opowiadaniach zauważyć... Więc ktoś pewnie będzie robił to za mnie.


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#9 2013-05-05 17:43:22

Marsen

Weteran

Zarejestrowany: 2012-11-06
Posty: 1225

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Jestem na











...tak

Offline

 

#10 2013-05-07 19:53:05

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

(Osiedlanie się przy wulkanie? Serio?...)

Offline

 

#11 2013-05-07 19:54:22

Marsen

Weteran

Zarejestrowany: 2012-11-06
Posty: 1225

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

(Zabronisz mi?)

Offline

 

#12 2013-05-07 19:56:28

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

(Nie, ale... To jest jakby pewna śmierć xD)

Offline

 

#13 2013-05-07 20:00:31

Marsen

Weteran

Zarejestrowany: 2012-11-06
Posty: 1225

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

(No, ale nie przy samym wulkanie. Mniej więcej tak na mapie to pomiędzy wulkanem, a oceanem/morzem)

Offline

 

#14 2013-08-08 00:44:30

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Mage of Space napisał:

(Czy są jakieś zastrzeżenia co do mojej rasy?)

Eeeeee, yup.

Mage of Space napisał:

Styl budowy:
-początkowo: organiczny

Budujemy domki z patyków, kości, kamieni, skór, ale nie budujemy ich jak Zergi, czyli że budynek to nie budynek bo żyje.

Mage of Space napisał:

Historia: Gerzowie dążą do genetycznej doskonałości. Polują na stworzenia, których DNA jest użyteczne i przyda się do mutacji [wystarczy im DNA z 3-4 istot z tego samego gatunku. Taka ilość kodu genetycznego wystarczy, aby . Są niezwykle wytrzymałymi, zabójczymi i wytrwałymi istotami. Ich broń i pancerz już na wczesnym poziomie są silne. Gerzowie muszą jeść i odpoczywać, ale nie wymagają wydłużonych godzin snu i nie mają ustalonych okresów bezczynności. Nie umierają ze starości.

Mamy jedną rasę która już nie ewoluuje.

To wszystko no chyba że Domi coś zmieni.

Offline

 

#15 2013-08-08 08:42:16

Mage of Space

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 51

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Episcki25 napisał:

Mage of Space napisał:

Styl budowy:
-początkowo: organiczny

Budujemy domki z patyków, kości, kamieni, skór, ale nie budujemy ich jak Zergi, czyli że budynek to nie budynek bo żyje.

Dlaczego moja rasa nie mogła by produkować takich budowli? Jak już wcześniej wspomniałem, ich ,,technologią'' jest genetyka, nie technologia w sensie normalnym. Ich rozwojem kieruje DNA, nie umiejętność budowania koła. Sądzę, że to by wyróżniało Gerzów na tle innych ras.

Epicki25 napisał:

Mage of Space napisał:

Historia

Mamy jedną rasę która już nie ewoluuje.

Tego zastrzeżenia już nie rozumiem. :(

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com