Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#16 2013-08-08 12:12:25

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Mage of Space napisał:

Episcki25 napisał:

Mage of Space napisał:

Styl budowy:
-początkowo: organiczny

Budujemy domki z patyków, kości, kamieni, skór, ale nie budujemy ich jak Zergi, czyli że budynek to nie budynek bo żyje.

Dlaczego moja rasa nie mogła by produkować takich budowli? Jak już wcześniej wspomniałem, ich ,,technologią'' jest genetyka, nie technologia w sensie normalnym. Ich rozwojem kieruje DNA, nie umiejętność budowania koła. Sądzę, że to by wyróżniało Gerzów na tle innych ras.
No właśnie, jedyne co nas może wyróżniać to jakieś umiejętności, np. kamuflaż, latanie, itp., taki typ budynków po prostu nie pasuje. To tak jakby ŻYWY mamut był moim domem

Epicki25 napisał:

Mage of Space napisał:

Historia

Mamy jedną rasę która już nie ewoluuje.

Tego zastrzeżenia już nie rozumiem. :(

Czy człowiek kiedy zaczął prowadzić osiadły tryb życia wykształcił skrzydła czy co? Wiem, że Zergi to rasa którą ciągle ewoluuje. W ten sposób np. atakują Cię jacyś latający wojownicy, zabijasz kilka kurczaków i już, dziab dziab, latasz.

Offline

 

#17 2013-08-08 13:06:30

Mage of Space

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 51

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Epicki25 napisał:

No właśnie, jedyne co nas może wyróżniać to jakieś umiejętności, np. kamuflaż, latanie, itp., taki typ budynków po prostu nie pasuje. To tak jakby ŻYWY mamut był moim domem

Przykro mi, ale nadal nie rozumiem, co tu jest kością niezgody. Każdy gatunek ma własną architekturę. :I

Epicki25 napisał:

Czy człowiek kiedy zaczął prowadzić osiadły tryb życia wykształcił skrzydła czy co? Wiem, że Zergi to rasa którą ciągle ewoluuje. W ten sposób np. atakują Cię jacyś latający wojownicy, zabijasz kilka kurczaków i już, dziab dziab, latasz.

Zdaję sobie sprawę, że to by było nie fair, gdyby Gerzowie mutowali i wytwarzali kolejne jednostki w szybkim tempie. Dlatego to podlegałoby procesowi x/y, z mutacją to jak z budową kilku domów.

Offline

 

#18 2013-08-08 14:29:41

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Mage of Space napisał:

Epicki25 napisał:

No właśnie, jedyne co nas może wyróżniać to jakieś umiejętności, np. kamuflaż, latanie, itp., taki typ budynków po prostu nie pasuje. To tak jakby ŻYWY mamut był moim domem

Przykro mi, ale nadal nie rozumiem, co tu jest kością niezgody. Każdy gatunek ma własną architekturę. :I

Tak, ale budujemy z rzeczy które są martwe, czyli patyki, skóry, kamie itp..

Mage of Space napisał:

Epicki25 napisał:

Czy człowiek kiedy zaczął prowadzić osiadły tryb życia wykształcił skrzydła czy co? Wiem, że Zergi to rasa którą ciągle ewoluuje. W ten sposób np. atakują Cię jacyś latający wojownicy, zabijasz kilka kurczaków i już, dziab dziab, latasz.

Zdaję sobie sprawę, że to by było nie fair, gdyby Gerzowie mutowali i wytwarzali kolejne jednostki w szybkim tempie. Dlatego to podlegałoby procesowi x/y, z mutacją to jak z budową kilku domów.

Wybacz ale nie potrafię do końca wyjaśnić czemu, ale po prostu czuję że to jest nie tak. Wystarczyłoby, że porwałbyś, 5 jaszczuroludzi Sliga, 5 harpii Spamy i jakieś 5 takich wielkich goryli z dżungli, i proszę, niewidzialny latający King-kong

Offline

 

#19 2013-08-08 14:33:09

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Do zergów nic nie mam, a że można by rzec że jestem w tym opowiadaniu osobą trzecią po bogu i drugą po Domim chyba przechodzi...
Ale wybijanie krążków, największe plemię, fioletowy las którego nie ma na mapie i warsztaty? Polecam przeczytanie tematu od początku i przemyślenie posta jeszcze raz...


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#20 2013-08-08 14:56:17

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Derp napisał:

Do zergów nic nie mam, a że można by rzec że jestem w tym opowiadaniu osobą trzecią po bogu i drugą po Domim chyba przechodzi...
Ale wybijanie krążków, największe plemię, fioletowy las którego nie ma na mapie i warsztaty? Polecam przeczytanie tematu od początku i przemyślenie posta jeszcze raz...

Idioto, to Black trollował, matole jeden, nie potrafisz odróżnić trolla od debila, którym jesteś baranie.

Offline

 

#21 2013-08-08 15:45:30

 otas1234

Użytkownik

Skąd: Fabryka Aperture Laboratories
Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 21

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Można się jeszcze dołączyć?[awesome]


"Nie jestem Debilem!!!!"   
                                   Wheatley

Offline

 

#22 2013-08-08 15:53:21

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Pewno ;)

Offline

 

#23 2013-08-08 17:19:04

Mage of Space

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 51

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Jeszcze zanim zacznę pisać, co występuje w świecie opowiadania, aby mogło zastąpić rolę kryształów i gazu vespenowskiego?

Offline

 

#25 2013-08-08 18:38:08

Mage of Space

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 51

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

(Nie używaj wobec mnie zdań zbudowanych wyłącznie z dużych liter. Zapewniam, że rozumiem to, co do mnie mówisz. Jednakże nie rozumiem tego, czemu aż tak bardzo nie akceptujesz mojej rasy. Derp zaakceptował, a z tego co widzę jest osobą mającą w tym opowiadaniu znaczną rolę.
Poza tym, te dwa odpowiedniki surowców potrzebne mi są tak samo, jak innym potrzebne są cegły i zapraw murarska do budowy domów.
Aha, tak a propos, nie mam zamiaru wytworzyć niewidzialnego King Konga. Ot, tak napominam, żeby Cię uspokoić.)

Ostatnio edytowany przez Mage of Space (2013-08-08 18:43:05)

Offline

 

#26 2013-08-08 20:03:43

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Mage of Space napisał:

(Nie używaj wobec mnie zdań zbudowanych wyłącznie z dużych liter. Zapewniam, że rozumiem to, co do mnie mówisz. Jednakże nie rozumiem tego, czemu aż tak bardzo nie akceptujesz mojej rasy. Derp zaakceptował, a z tego co widzę jest osobą mającą w tym opowiadaniu znaczną rolę.
Poza tym, te dwa odpowiedniki surowców potrzebne mi są tak samo, jak innym potrzebne są cegły i zapraw murarska do budowy domów.
Aha, tak a propos, nie mam zamiaru wytworzyć niewidzialnego King Konga. Ot, tak napominam, żeby Cię uspokoić.)

(Wybacz, ale  z twojej odpowiedzi wywnioskowałem że traktujesz to opowiadanie jak Starcraft. Radzę CI jeszcze raz przeczytać opis, i trochę to jak my pisaliśmy. Od niedawna, x/y nie obowiązuje. Są opisy prac.)

Offline

 

#27 2013-08-08 23:19:37

Mage of Space

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 51

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

(Więc będę pisał opisami. Nie wiem jak, ale będę. Tak czy siak, nadal potrzebują odpowiedników surowców.)

Offline

 

#28 2013-08-09 00:04:23

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Offline

 

#29 2013-08-09 07:31:11

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Slig usuń ten post, gdyż musiałem go usunąć, gdyż zapomniałem o zacytowaniu, gdyż kleją mi się jeszcze oczy. Gdyż, gdyż, gdyż.

Ostatnio edytowany przez Domi7777 (2013-08-09 07:34:02)

 

#30 2013-08-09 07:34:28

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Mage of Space napisał:

Episcki25 napisał:

Mage of Space napisał:

Styl budowy:
-początkowo: organiczny

Budujemy domki z patyków, kości, kamieni, skór, ale nie budujemy ich jak Zergi, czyli że budynek to nie budynek bo żyje.

Dlaczego moja rasa nie mogła by produkować takich budowli? Jak już wcześniej wspomniałem, ich ,,technologią'' jest genetyka, nie technologia w sensie normalnym. Ich rozwojem kieruje DNA, nie umiejętność budowania koła. Sądzę, że to by wyróżniało Gerzów na tle innych ras.

Epicki25 napisał:

Mage of Space napisał:

Historia

Mamy jedną rasę która już nie ewoluuje.

Tego zastrzeżenia już nie rozumiem. :(

Jakby Ci to wytłumaczyć..... technologia genetyczna to technologia, składająca się nie z materiału martwego, a organicznego. To, że wszystkie ich budowle, to byłby żyjące istoty.......Nie, no kompletnie nie pasuje do opowiadania.

Co do ewoluowania, Epicki ma rację częściowo. Fizycznie jesteśmy już wyewoluowani, jedynie nasz mózg może jeszcze się zmienić.


EDIT: Starcraft jest około Kilkadziesiąt/kilkaset lat do przodu technologicznie, niż nasz świat. A zaprawa muralska i cegły, są póki co tutaj tylko mitami, opowiadanymi przez szalonych starców.

Ostatnio edytowany przez Domi7777 (2013-08-09 07:43:35)

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Bangladesz Taumeasina Island Resort