Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.


#31 2013-08-09 08:26:40

Mage of Space

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 51

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Domi7777 napisał:

Jakby Ci to wytłumaczyć..... technologia genetyczna to technologia, składająca się nie z materiału martwego, a organicznego. To, że wszystkie ich budowle, to byłby żyjące istoty.......Nie, no kompletnie nie pasuje do opowiadania.

Co do ewoluowania, Epicki ma rację częściowo. Fizycznie jesteśmy już wyewoluowani, jedynie nasz mózg może jeszcze się zmienić.


EDIT: Starcraft jest około Kilkadziesiąt/kilkaset lat do przodu technologicznie, niż nasz świat. A zaprawa muralska i cegły, są póki co tutaj tylko mitami, opowiadanymi przez szalonych starców.

1. Proszę, wytłumacz mi, dlaczego budowle organiczne wytwarzają tyle emocji wśród wszystkich. Równie dobrze ktoś mógłby mieć plemię pod ziemią, budowle zawierające lewitujące kryształy. Inne plemię mogłoby mieć kompleks na drzewach lub niczym ptaki w gniazdach. Organiczne budowle nie zrobiłyby (nie wszystkie) nikomu krzywdy, a tylko urozmaiciłyby architekturę świata. Nie wiem, może moje upieranie się może wydać się komuś za złośliwość, trolling lub czystą głupotę, ale po prostu nie chcę odpuścić z pomysłu, dopóki znam zarzuty i mam dla nich argumenty. :/
2. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że posiadanie jakiś Overlordów, Hydralisków czy innych Utralisków na starcie to byłoby przegięcie pały o 720 stopni. Dlatego, jak już mocno napomniałem, na początku to zwykłe larwy. Nie mają nawet pospolitych Zerglingów czy Drone'ów. Dopiero co szukają odpowiedniego DNA, a, jak znów mówiłem, proces przetwarzania genów, mutacji i w niektórych przypadkach budowy siedlisk danych jednostek zajęłoby tyle, co budowa domu lub dwóch. Zresztą, gerzy i tak na takim poziomie, jakim jeszcze są, nie zagrażają takim plemieniom jak inni. Dlatego są na odludziu.
Przy okazji, zedytowałem opis gerzów. Telepatia to głupi pomysł, ich system będzie działał na zasadzie pierwotnych zergów.

Ostatnio edytowany przez Mage of Space (2013-08-09 11:20:33)

Offline

 

#32 2013-08-09 12:28:25

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń, w końcu jaka to różnica czy ktoś ulepi sobie chatę z błota czy z mięsa?
...
Dobra, złe porównanie


A co do surowców... Żarcie i minerały moim zdaniem by wystarczyły. Zgaduję że taki Gerz (*ta nazwa to na pewno nie poprzestawiane litery w "zerg") bez problemu strawi i drzewo, i garść kamieni... Substancje z drzewa przetrawi i wypluje jako zergo-papkę na budynek, a kamienie wapniowe przerobi na np. chitynę. Przynajmniej ja tak to widzę.


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#33 2013-08-09 12:51:05

Mage of Space

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 51

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Derp napisał:

Ja nie mam żadnych zastrzeżeń, w końcu jaka to różnica czy ktoś ulepi sobie chatę z błota czy z mięsa?
...
Dobra, złe porównanie

Z mięsa zawsze można zrobić Jeża. :P

Derp napisał:

A co do surowców... Żarcie i minerały moim zdaniem by wystarczyły. Zgaduję że taki Gerz (*ta nazwa to na pewno nie poprzestawiane litery w "zerg") bez problemu strawi i drzewo, i garść kamieni... Substancje z drzewa przetrawi i wypluje jako zergo-papkę na budynek, a kamienie wapniowe przerobi na np. chitynę. Przynajmniej ja tak to widzę.

O, to bardzo dobry pomysł! Dziękuję. : )
Mam tylko pytanie odnośnie tego, jak opisywać procesy mutacji i ,,budowy'' danych ,,budowli''. W końcu x/y nie obowiązuje już.

Offline

 

#34 2013-08-09 13:41:11

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Tak samo jak my - zbieranie materiałów, przetwarzanie ich i już właściwa budowa. W przypadku małych budynków można robić po dwie z tych rzeczy na post, ale na kilka wież zbieranie materiałów trwało by z 3 posty, obróbka kamieni... 2? nie wiem jak tam metabolizm zergów (no, chyba że zbudujesz budynek którego jedyną funkcją będzie trawienie xD) a samo stawianie biorąc pod uwagę że to owady bez narzędzi 4. To tylko sugestie.


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#35 2013-08-09 13:58:30

Mage of Space

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-07
Posty: 51

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

W sumie to sensowne narzędzie, żeby zbalansować to wszystko. Tyle, że takie opisy byłyby trudniejsze, no bo nikt jeszcze nie zaobserwował tworzenie budowli zergów od wewnątrz. Chyba, że mam pisać ,,tworzenie ścięgień mięśniowych'', ,,mitoza białek'', ,,utwardzanie kości'' czy ,,rozkładanie budulców na czynniki pierwsze''. :P

Offline

 

#36 2013-08-09 15:58:23

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Mage of Space napisał:

plemię pod ziemią, budowle zawierające lewitujące kryształy. Inne plemię mogłoby mieć kompleks na drzewach lub niczym ptaki w gniazdach. Organiczne budowle nie zrobiłyby (nie wszystkie) nikomu krzywdy, a tylko urozmaiciłyby architekturę świata.

Tylko plemię pod ziemią, na drzewach i gniazda są, możliwe. Organiczne budowle... To tak jak byś mieszkał w wielorybie. ŻYWYM. Jak Derp napisał budowla z mięsa jest prawdopodobnie możliwa... Ale nie żywa budowla. Pacz, żadne zwierzę nie ma żywych budowli, nawet te na których Zergi były prawdopodobnie wzorowane, mrówki, pszczoły i termity. Lewitujące kryształy biorąc pod uwagę nasze stadium rozwoju technologicznego też są niemożliwe.

Derp napisał:

A co do surowców... Żarcie i minerały moim zdaniem by wystarczyły. Zgaduję że taki Gerz (*ta nazwa to na pewno nie poprzestawiane litery w "zerg") bez problemu strawi i drzewo, i garść kamieni... Substancje z drzewa przetrawi i wypluje jako zergo-papkę na budynek, a kamienie wapniowe przerobi na np. chitynę. Przynajmniej ja tak to widzę.

Geniusz, po prostu kurde, geniusz. Tak jak pszczoły, czy co to tam tak budowało. Mogło by to wyglądać tak że Gerzy biorą jakieś drewno, zjadają, i jakąś to wypluwają jako pakę która zasycha, niczym (chyba) pszczoły.

Offline

 

#37 2013-08-09 21:02:25

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [🔒] Pochodnia i Motyka

Biorąc pod uwagę "inteligencję zbiorową" zergów nie widzę co jest złego w żywych budynkach, w końcu to tak jak wielki organ podpięty do olbrzymiego układu nerwowego...


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oтeли Сан-Антонио-де-Ареко