Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.


#1 2013-03-27 18:11:57

Domi7777

Gość

[✕] Detektywi REMAKE

Spoiler:



W opowiadaniu wcielamy się w Detektywów. Nasze zadanie to rozwiązywanie tajemniczych spraw, czyli dowiadywanie się kto jest mordercą/złodziejem/kimś innym, w danej sprawie, co się dokładnie stało, gdzie, kiedy i dlaczego. Zasady jak widać proste i logiczne.

W opowiadaniu trzeba nie tylko dgrywać RP, ale być też po prostu spostrzegawczym i rozwiązywać zagadki, by poznać prawdę. Sprawy dzielą się na 3 najważniejsze części:

Badanie miejsc wydarzeń: Tutaj bawimy się w sprawdzanie wszystkiego, co tylko nam przyjdzie do głowy. Najlepiej jest robić notatki, co się znalazło, bowiem czasem nawet jakiś śmieć okazuje się przełomowym dowodem.

Przesłuchiwanie świadków: Od osób trzecich możemy dowiedzieć się różnych rzeczy. Czasem jednak te osoby kłamią, lub nie mówią nam wszystkiego, musimy więc zasilić to innymi wiadomościami, oraz w większości przypadków musimy tej osobie udowodnić , że kłamie, lub czegoś nam nie chce powiedzieć.

Łączenie dowodów i konsultacje z innymi detektywami: Co z tego, że macie dużo informacji i dowodów, jeśli nie trzyma się to kupy? Musicie jakoś to ze sobą połączyć, żeby ułożyło się w logiczną całość.

Jeśli zdobędziecie wszystkie informacje i dowody, oraz je odpowiednio poskładacie, sprawa powinna stać się ładna i przejrzysta. Pozostaje wtedy już tylko zabrać oskarżoną osobę do sądu i udowodnić jej winę.

W opowiadaniu Sprawy wymyśla GM i Admin, jednak zarysy pomysłów mogą dawać też inni Userzy. Można też co prawda dać gotowy pomysł, jednak wtedy nie można brać udziału w tej sprawie. Detektyw ma prawo też brać na raz udział w kilku sprawach.


Jak widać krótko, zwięźle i na temat. Nie ma tutaj co jeszcze tłumaczyć. No chyba, że coś jest niejasne .


PS: Szukam drugiego admina do prowadzenia opowiadania, bowiem sam nie jestem najlepszy w prowadzeniu opowiadań.

Ostatnio edytowany przez Domi7777 (2013-03-27 18:56:09)

 

#2 2013-03-27 18:19:58

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [✕] Detektywi REMAKE

Krótko, zwięźle i na temat:
Nie wyjdzie.


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#3 2013-03-27 18:23:23

Marsen

Weteran

Zarejestrowany: 2012-11-06
Posty: 1225

Re: [✕] Detektywi REMAKE

It shall not pass.

Offline

 

#5 2013-03-27 18:44:24

Domi7777

Gość

Re: [✕] Detektywi REMAKE

Ale będę czymś podobnym do admina, jednakże będzie jeszcze inny admin. Ale nie pozwolę sobie odebrać władzy robienia spraw.

 

#7 2013-03-27 18:54:46

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [✕] Detektywi REMAKE

Pomysł dobry, gdyby nie fakt, że jakoś niezbyt ufam tobie w kwestii zarządzania tym.

Offline

 

#8 2013-03-27 18:57:13

Domi7777

Gość

Re: [✕] Detektywi REMAKE

Ale pisałem, że jeszcze ktoś będzie Adminem no. A ja chcę móc chociaż robić sprawy detektywistyczne jako GM, z racji, że bądź co bądź ja jestem "Ojcem" tego opowiadania.

 

#9 2013-03-27 19:04:24

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [✕] Detektywi REMAKE

Chcesz tworzyć sprawy?

Domi7777 napisał:

W opowiadaniu Sprawy wymyśla GM i Admin, jednak zarysy pomysłów mogą dawać też inni Userzy. Można też co prawda dać gotowy pomysł, jednak wtedy nie można brać udziału w tej sprawie. Detektyw ma prawo też brać na raz udział w kilku sprawach.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotelstayfinder.com