Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.


#1 2014-11-10 13:14:50

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

[✕] Psycho-Pass

Świat idealny



Rozwój technologii przyniósł ze sobą wiele zmian - powszechne użycie hologramów zarówno w miejscach publicznych jak i w domach, domowe inteligentne komputery. Jednak największą z nich było bez wątpienia wynalezienie Systemu Sybil, sieci superkomputerów, która potrafi odczytać myśli, osobowość oraz tendencje za pomocą zainstalowanych skanerów. Nie minęło dużo czasu, by wprowadziło to także zmiany społeczne - system potrafił odczytać pracę, w której dana osoba mogła się najlepiej spełnić oraz potrafił wykrywać przestępców zanim popełnią przestępstwo - naturalne więc, że zmienił on funkcjonowanie rynku pracy oraz służb porządkowych.

Psycho-Pass

http://i.imgur.com/lisvAG1.jpg



Certyfikat danych dotyczących stanu umysłu obywatela to Psycho-Pass. Zawiera on w sobie informacje dotyczące jego osobowości, takie jak Barwę - będącą wyznacznikiem jego emocji oraz stresu - im więcej stresu, i im mroczniejsze myśli komuś zaprzątają głowię, tym ciemniejszy kolor przyjmuje Barwa, w ekstremalnych wypadkach stając się kompletnie czarna.

Analiza z użyciem Systemu Sybil umożliwia także określenie najodpowiedniejszej pracy dla obywatela oraz Wskaźnika Przestępczości - ten ostatni jest decydującym czynnikiem - każdy obywatel ze Wskaźnikiem Przestępczości powyżej 100 jest nazywany "utajonym przestępcą" i jest natychmiast zmuszony do izolacji ze społeczeństwa i poddaniu się natychmiastowej terapii.

Biuro Bezpieczeństwa Publicznego



Wydział Śledczy Biura Bezpieczeństwa Publicznego (WSBBP) jest organizacją mającą na celu wytropienie utajonych przestępców, z którymi nie poradziły sobie drony oraz przeprowadzanie śledztw zbrodni dokonywanych przez przestępców. Szybko jednak pojawił się istotny problem - ze względu na niebezpieczną naturę pracy, wielu detektywom Wskaźnik Przestępczości gwałtownie wzrastał. Tracąc pracowników jeden po drugim, rząd znalazł rozwiązanie - stworzyli posadę Egzekutorów - utajonych przestępców o odpowiednich predyspozycjach na tą posadę. Mimo dopuszczenia ich do świata zewnętrznego, ich wolność jest dalej ograniczona - bez przyzwolenia Inspektorów, detektywów z czystym Psycho-Passem nie mają prawa operować, ani nawet opuścić budynku WSBBP.

Egzekutorów często porównuje się do psów myśliwskich, a Inspektorów do ich właścicieli. Podczas gdy Egzekutorzy są dopuszczani do świata zewnętrznego wyłącznie w celu polowania na przestępców takich jak oni, zadaniem Inspektorów jest pilnowanie, by nie wymsknęli się spod kontroli. Biorąc pod uwagę naturę ich pracy, kluczowym dla Inspektorów jest zachowanie zdrowego umysłu.

Ze względu na zazwyczaj spokojną, pokojową naturę społeczeństwa, dbającego o swoje zdrowie mentalne, do przestępstw dochodzi rzadko, przez co w WSBBP nie operuje wiele ludzi. Na chwilę obecną, Wydział Śledczy ma zaledwie 3-4 Dywizje. Na każdą z Dywizji przypada 2 Inspektorów i 4 Egzekutorów.

Dominator

http://i.imgur.com/CcE1q3C.gif
Przejście w tryb Eliminatora



Dominator jest bronią używaną przez Inspektorów i Egzekutorów w trakcie misji. Wygodny, holograficzny interfejs wyświetlający się na oczach użytkownika, informuje go o obecnym trybie działania oraz o Wskaźniku Przestępczości celu, gdy tylko wyceluje. Dla zapobiegnięcia nadużyć, spust jest zablokowany, jeśli Wskaźnik Przestępczości nie wynosi więcej niż 100. Biorąc pod uwagę ryzyko, jakie stwarzają Egzekutorzy, sami będący utajonymi przestępcami, Dominator zadziała również na nich.

Dominator działa w trzech trybach - domyślnym jest Paralizator (Non-Lethal Paralyzer), który ogłusza cel, umożliwiając umieszczenie go w ośrodku. Ekstremalne przypadki, gdy stan mentalny kryminalisty jest w krytycznym stanie, doprowadzają do przełączenia broni w tryb Eliminatora (Lethal Eliminator) - jedno trafienie doprowadza do natychmiastowej eliminacji celu - wszelka organiczna materia, trafiona Dominatorem w tym trybie, eksploduje, zostawiając zmasakrowane szczątki.

Eliminator jest trybem możliwym do użycia wyłącznie przeciwko celom z Wskaźnikiem Przestępczości powyżej 300.

Dekompozytor (Destroy Decomposer) jest trybem używanym przeciwko mechanicznym zagrożeniom - przykładem mogą być przeprogramowane drony. Wszystkie obiekty trafione przez Dekompozytor zostają całkowicie zniszczone, zostawiając pustkę w miejscu trafienia.

http://i.imgur.com/cJ7zbVp.gif
Przejście w tryb Dekompozytora



Uczestnictwo



Zanim można dołączyć do opowiadania, należy złożyć podanie z opisem postaci do GMa opowiadania. Należy jednak wspomnieć o wszystkich szczegółach jej dotyczących oraz wszelkich większych fabularnych "twistach", choćby ukrytych przed resztą uczestników. Podanie może być z różnych powodów odrzucone, zaś wszelkie błędy wytknięte w opisie, jak i w działaniach w trakcie opowiadania powinny zostać natychmiast naprawione lub cofnięte. Nie wolno też opisywać całej sytuacji, jedynie działania naszej postaci, bez określania rezultatów. Rezerwuję również prawo do usuwania wszelkich postów kłócących się ze światem opowiadania lub realiami opisywanej sytuacji.

Imię:
Nazwisko: -
Wiek:
Zawód:
Biografia:
Wygląd:
Osobowość:

Imię i nazwisko musi być japońskie, jako, że opowiadanie toczy się właśnie w Japonii. Zagraniczne postacie są dopuszczalne, lecz tylko jeśli obejrzeliście cały pierwszy sezon i dacie dobry powód na pisanie postacią spoza kraju. Opisanie biografii i osobowości jest też szczególnie istotne, gdyż od tego zależy nasza Barwa i Wskaźnik Przestępczości

Wszelkie ukryte akcje, o których nie chcemy by dowiedzieli się inni użytkownicy możemy napisać używając poniższego kodu:

Kod:

[spoiler][hide=1000000]Ukryta wiadomość[/hide][/spoiler]

Offline

 

#2 2014-11-10 16:46:59

Domi7777

Weteran

Zarejestrowany: 2013-11-06
Posty: 10012

Re: [✕] Psycho-Pass

Masz plusa głównie dlatego, że dla odmiany czekasz na opinię innych.

Btw. tyle jest powodów do zagranicznych imion....


Śledź cały czas gazetkę w tym temacie! http://www.opowiadaniarp.pun.pl/viewforum.php?id=23

Spoiler:

Nowa jesteś? na tej bezludnej wyspie jest nas tylu, że traci się rachubę....

Offline

 

#3 2014-11-10 16:51:35

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [✕] Psycho-Pass

Biorąc pod uwagę uniwersum Psycho-Pass, nie wiem czy jest tych powodów tak wiele...

Offline

 

#4 2014-11-12 16:46:37

Nezaanck

Newbie

Zarejestrowany: 2014-11-02
Posty: 5

Re: [✕] Psycho-Pass

Pewnie moje zdanie nie zbyt się liczy z powodu tego że jestem newbie, no ale nie nikt chyba mi nie zabroni skomentować... xd Jeżeli wymyślisz jeszcze jakąś dobrą fabułę jestem w sumie za /a raczej jestem za jakimkolwiek nowym opowiadaniem by było mi łatwiej wejść do niego :x zawsze lepiej niż próbować wbić się na siłę do już zaczętego/. Trochę ciężko będzie to ogarnąć -te bronie itd- ale jakoś da radę :D

Offline

 

#5 2014-11-12 16:49:04

Domi7777

Weteran

Zarejestrowany: 2013-11-06
Posty: 10012

Re: [✕] Psycho-Pass

Niestety, ustawa o minimum 80 postach do prawa głosu nie przeszła. Jeszcze

Ogólnie z tego co wiem fabuła będzie solidnie zaplanowana.

Niedługo gazetki forumowe będą miały opracowane streszczenia opowiadań, to pomoże wbić nowym i powracającym.


Śledź cały czas gazetkę w tym temacie! http://www.opowiadaniarp.pun.pl/viewforum.php?id=23

Spoiler:

Nowa jesteś? na tej bezludnej wyspie jest nas tylu, że traci się rachubę....

Offline

 

#6 2014-11-12 17:18:53

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [✕] Psycho-Pass

Hej, hej... To temat do tego konkretnego opowiadania, a troszkę zeszło na ogólne dyskusje.

Do lepszego zrozumienia uniwersum polecam anime, na którym oparte jest opowiadanie, Psycho-Pass, chociażby dwa odcinki.

Fabułę planuję w pewnym stopniu rozplanować na podstawie postaci użytkowników, więc przygotowanie jej trochę zajmie, ale biorąc pod uwagę naturę tego opowiadania, nie zacznę go, dopóki nie będę miał czegoś przygotowanego.

Offline

 

#7 2014-11-13 18:42:32

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [✕] Psycho-Pass

Jakby ktoś miał wątpliwości jestem na tak.


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#8 2014-11-15 11:42:57

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [✕] Psycho-Pass

Okej, opowiadanie chyba niedługo założę.

Wyślijcie już podania z opisami postaci do mnie na PW, najlepiej na forum, lecz omawiać owe opisy wolałbym za pośrednictwem Skype, z tymi którzy go tutaj mają.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Switzerland