Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.


#1 2013-12-21 19:00:01

 Larwa

Weteran

Call me!
Skąd: Ze Spore Forum (wojtek16)
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 1833

[✕] Spore Opowiadanie: Kosmos

xd
Tak se myślałem, że czemu nie, w końcu to wolny kraj.

Niektórzy pamiętają SOK, toteż im nie trzeba tego przedstawiać. Dla innych jednak śpieszę z wyjaśnieniami.

Miejsce:
Akcja toczy się w galaktyce Drodze Mlecznej (To ta nasza). W razie potrzeby możemy sobie też pomóc innymi galaktykami w okolicy, na przykład Andromedą lub Trójkątem, ale nasza galaktyka to i tak dość dużo miejsca.

Czas:
Odległa przyszłość. Nie wiem jak daleka. Na tyle by zdążono wymyślić te wszystkie rzeczy o których będzie mowa.

Sytuacja:
Galaktyki podzielone są na imperia, sojusze, państwa tworzone przez jedną lub więcej ras. Są piraci, są fanatycy religijni, są najemnicy, są bohaterowie w złotych skafandrach. Gdzieś jest wojna, gdzieś jest pokój. Ogólnie- jest prawie wszystko. Nie ma natomiast żadnego Kodeksu Galaktycznego ani żadnego tego typu papierka. Na terytorium imperiów czy jakiś innych tworów państwowych panuje ich prawo, ale wszędzie indziej jest ziemia niczyja, na której jedynym aktem prawnym jest sumienie. Wymyślajcie co chcecie.

Technologia:
Mamy latające autka, mamy pola siłowe, mamy statki kosmiczne, stacje kosmiczne, napęd antygrawitacyjny, nanotechnologię, lekarstwo na raka, wszelkie inne dobrodziejstwa nauki oraz także te dobrodziejstwa które są zdolne posłać to wszystko do diabła. Na przykład bomba antymateryjna. Kombinujcie.

Magia:
SOK nie byłby SOKiem bez sił nadprzyrodzonych i innego syfu. Możecie wprowadzać duchy, coś w stylu Mocy ze Star Warsów, jakieś mistyczno-metafizyczno-wróżbiarsko-satanistyczne akcje. Ale prosiłbym o umiar. Jak chcecie wprowadzić nieumarłych, pamiętajcie, że wymyślono coś takiego jak "wirus zombie". Albo zamiast maga dajcie jakiegoś gościa z mocami psionicznymi czy czymś. Smoki i tego typu szyt jest dozwolony :>

Zasady:
Postaram się dać jak największą swobodę.
Po prostu cokolwiek chcecie zrobić z postaciami innych róbcie to za ich zgodą, nie twórzcie "obowiązkowych" wątków. Wiecie o co mi chodzi. Zachowajcie umiar wymyślając jakieś dziwne technologie czy magię, aby nie czyniło was to wszechpotężnymi tudzież niezniszczalnymi itd. (Jak będzie jakiś problem to powiem). Jeżeli prawa fizyki nie pozwalają na coś, możecie je nagiąć. W granicach rozsądku. Lepiej niech będzie coś w stylu "Sygnał radiowy z drugiego końca galaktyki doszedł w tydzień (A nie w 100 tysięcy lat)" aniżeli "Skacze z planety na planetę"

To chyba tyle. Żeby nie było. To ze Spore ma wspólnego jedynie tytuł. Ale jak chcecie to możecie wprowadzić Groksów czy coś. Ja ich lubię. Wiem, że rzeczy nie są całkowicie jasne, ale spokojnie. Czuwam. Może warto by spróbować tak se dla zabawy?

Ostatnio edytowany przez Larwa (2013-12-21 19:00:27)

Offline

 

#2 2013-12-21 19:07:32

 texor28

Użytkownik

Call me!
Skąd: Aperture science
Zarejestrowany: 2013-05-28
Posty: 178

Re: [✕] Spore Opowiadanie: Kosmos

Jestem za, może być fajnie.

PS: Ja też lubie groksów :D


made in Aperture science
"Okay, look: We both said a lot of things that you're going to regret, but I think we can put our differences behind us; for science... you monster. "
-GLaDOS

Offline

 

#3 2013-12-21 19:09:43

Domi7777

Weteran

Zarejestrowany: 2013-11-06
Posty: 10012

Re: [✕] Spore Opowiadanie: Kosmos

Jestem na Tak

Etrio powróci......


Śledź cały czas gazetkę w tym temacie! http://www.opowiadaniarp.pun.pl/viewforum.php?id=23

Spoiler:

Nowa jesteś? na tej bezludnej wyspie jest nas tylu, że traci się rachubę....

Offline

 

#4 2013-12-21 20:46:48

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [✕] Spore Opowiadanie: Kosmos

A po grzyba nam to, jak możemy po prostu wymęczyć u Spoda żeby przywrócił odyseję? Która jest SOK-iem, ale nie SOK-iem bo Spod próbował stworzyć coś innego ale samo zabranie elementów SPORE nie starczyło? : D (znajdź hejt w poście)


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#5 2013-12-21 20:56:16

 texor28

Użytkownik

Call me!
Skąd: Aperture science
Zarejestrowany: 2013-05-28
Posty: 178

Re: [✕] Spore Opowiadanie: Kosmos

Czemu nie odpisujesz na mojego posta w Legendarnych?


made in Aperture science
"Okay, look: We both said a lot of things that you're going to regret, but I think we can put our differences behind us; for science... you monster. "
-GLaDOS

Offline

 

#6 2013-12-21 22:47:41

 Larwa

Weteran

Call me!
Skąd: Ze Spore Forum (wojtek16)
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 1833

Re: [✕] Spore Opowiadanie: Kosmos

Derp, w sumie ma rację. Czekajcie chwilę.

Offline

 

#7 2014-04-26 18:46:22

Fillpl

Weteran

Zarejestrowany: 2013-02-14
Posty: 1449

Re: [✕] Spore Opowiadanie: Kosmos

11/10 Jestem za założeniem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotely Rodrigues Island