Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.


#1 2013-10-15 15:24:57

Domi7777

Gość

[✕] Wspomnienia

Rok 2040. Ludzkość przez ten czas stworzyła kilka ważnych wynalazków. Życie ludzi ułatwiło się znacznie, gdyż komórki zmieniły się w malutkie roboty, kształtu kuli i średnicy 3 cm, połączoną bezprzewodowo z specjalnymi wtyczkami do uszu. Podczas rozmów, robot przesyła to co mówimy, do osoby drugiej, a my słyszymy co ona mówi przez zatyczki do uszu. Możemy też przeglądać internet i grać w gry, dzięki temu, że robot wytwarza hologram, który reaguje na "dotyk" (czujnik ruchu, sprawdza położenia naszego palca, względem tego, co jest wyświetlane i jakie są opcje.)

Kolejny wynalazek to roboty. Nie posiadają one inteligencji, jednak są programowane tak, że mogą podejmować proste decyzje, tyczące się ich pracy. Np. robot sprzedawca, może odmówić zakupu towaru niepełnoletniemu, lub osobie nie dającej odpowiedniej kwoty pieniędzy, jak również może wypłacić resztę, a robot- opiekunka, może stwierdzić, co jest potrzebne dziecku, badając jego reakcje i procesy zachodzące wewnątrz. Roboty są drogą inwestycją, która jednak po pewnym czasie się zwraca, ponieważ robot świetnie zastępuje człowieka, może pracować 24/7, oraz nie trzeba mu niczym płacić.

Zmianie uległo również prawo. Na Ziemi co prawda formalnie jest tyle krajów, ile 27 lat temu, jednak w praktyce kraje są 2: Unia Kontynentalna i Imperium Chińsko-Rosyjskie. W tym drugim "kraju" dzieje się co chce, zapanował tam Totalitaryzm, którego nie da się tak łatwo pozbyć, omówmy więc prawo Unii Kontynentalnej.

Po pierwsze: Człowiek ma teraz prawo do pracy. Nie koniecznie każdy znajdzie jakąś super pracę, ale nie trzeba kiwnąć palcem, żeby coś jednak się znalazło. W przypadku zapełnienia miejsc pracy państwa po prostu tworzą nowe.

Po drugie: Kary są teraz surowe. Morderców i gwałcicieli od razu się zabija. I nikt nie marnuje już czasu i pieniędzy na Humanitarność. Człowiek po prostu jest rozstrzeliwywany. Złodziejowi ucinają dłoń, za pobicie, pobiją.

Po trzecie: Człowiek leczony jest za darmo, solidnie i nie musi czekać w pół-rocznych kolejkach.



Najważniejszą zmianą jest jednak to, że pół roku temu powstała maszyna, badająca wspomnienia ludzi. Podłącza się ja do mózgu człowieka, którego wspomnienie będzie analizowane i do mózgów ludzi, którzy będą je badać. Przypomina to interaktywny film. Wspomnienie biegnie swoim rytmem, jednak osoby, badające je, mogą zmienić chcący, lub nie przebieg wydarzeń.






Opowiadanie polega na tym, że jesteśmy owymi testerami. Grzebiemy w ludzkich wspomnieniach, w których mogą zawarte być ważne informacje. Sam przebieg opowiadanie będzie wyglądać jak interaktywna opowieść. Będzie ukazywał się post w którym zawarte są wydarzenia, oraz możliwości (W większości przypadków będzie ich przynajmniej 5), które ktoś piszący może wybrać, a następnie napisać opis, co tam właściwie zrobił. Od tego, jak potoczą się wydarzenia w wspomnieniu, zależy, czy otrzymamy prawidłowe informacje. A od tych informacji zależeć może wygląd świata.

Opowiadanie oczywiście nie dzieje się tylko w wspomnieniach. Oprócz tego jak każdy człowiek możemy mniej, lub bardziej normalnie żyć.

Wspomnień nie będę wymyślać tylko ja, każdy będzie mógł takowe poprowadzić, pierwszeństwo mają jednak wspomnienia fabularne.

 

#3 2013-10-15 17:01:28

Domi7777

Gość

Re: [✕] Wspomnienia

O.o Nawet nie wiedziałem, że jest taka gra O.o

 

#4 2013-10-15 17:17:28

 Gracjando

Weteran

Call me!
Skąd: wziąć nowy komputer?
Zarejestrowany: 2012-11-11
Posty: 1303

Re: [✕] Wspomnienia

Tak, tak my już wiemy :3


Va’esse deireádh aep eigean…
-----------------------------------
Bleoede dh'oine!
-----------------------------------
Miecz przez­nacze­nia ma dwa os­trza. Jed­nym jes­teś ty.

Offline

 

#5 2013-10-15 17:21:31

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [✕] Wspomnienia

Gracjan, na nie znanie tej gry jest spora szansa. Z tego co wiem te tytuł to straszne drewno i gra jest mierna. :P

Jednak jeśli tylko ktoś inny niż Domi przejmie opowiadanie, jestem na tak.

Offline

 

#6 2013-10-15 17:40:17

Domi7777

Gość

Re: [✕] Wspomnienia

Mi tam nie zależy na dowodzeniu opowiadaniem, byleby ktoś nie przerobił zasad itp.

 

#7 2013-10-18 17:29:07

 texor28

Użytkownik

Call me!
Skąd: Aperture science
Zarejestrowany: 2013-05-28
Posty: 178

Re: [✕] Wspomnienia

może być fajne, jestem na tak


made in Aperture science
"Okay, look: We both said a lot of things that you're going to regret, but I think we can put our differences behind us; for science... you monster. "
-GLaDOS

Offline

 

#8 2013-10-18 18:20:14

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [✕] Wspomnienia

Nie do końca widzę, gdzie to opowiadanie ma zmierzać. Pomysł może i ciekawy, ale... Trochę niedopracowany. W obecnej formie, jestem na nie.

...Nie do końca chyba też rozumiesz pojęcie totalitaryzmu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
NordseeResort Friesland NordseeResort Friesland...