Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.


#1 2013-03-03 16:51:12

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

[🔒] Przypadkowych handlarzy banda wesoła

No dobra, długo nie myślałem nad tym tytułem. Przyznaję się bez bicia.

Le zamysł:
Opowiadanie rozgrywa się w średniowiecznym świecie fantasy (patrz: niżej). W pewnym mieście portowym zatrzymała się na parę dni mała karawana kupiecka. Wyjechała trzykrotnie większa.
Każdy z nas ma inny powód czy motyw, by za nimi podążać. Jedni są spłukanymi kupcami i muszą żebrać u innych miejsce na wodzie, inni - żądnymi wrażeń wojami, którzy chcą liznąć walki jako eskorta, jeszcze kto inny może podróżować za karawaną tylko po to, by wiedzieć który wagon jest warty rabunku... A pewnie wielu też będzie po prostu musiało z jakiegoś powodu uciekać czy szukać transportu.
To opowiadanie bezlitośnie żeruje na tym, co uczyniło Piratów z Karaibów z poprzedniego forum jednym z najlepszych w historii. To nie jest opowiadanie w drodze, a o drodze. Wędrując za kupcami, przeżywamy różne przygody. Świat jest całkowicie otwarty i każdy go kształtuje - tylko od nas zależy, dokąd następnie trafi nasza grupa. Karawana wędruje po kontynencie wzdłuż i wszerz, dając nam okazję do kreowania zupełnie wyjątkowych miejsc i historii. Dzięki temu nie będzie takich ograniczeń jak odgórnie ustalona mapa, frakcje, a nawet to, kto zamieszkuje napotykane wioski. Jeśli ktoś z nas wymyśli sobie, że w dziurze do której właśnie wjeżdżamy żyją udające zwykłych ludzi wilkołaki - tak będzie.

Świat:
W skrócie można by powiedzieć, że jest to Euroazja z paroma szlakami do Afryki. A czemu w skrócie, bez szczegółowego opisu? Bo mamy wędrować gdzie chcemy i którędy chcemy, jeśli ktoś uzna, że gdzieś na południu istnieje jakieś państwo którego wcześniej nie było - istnieje.
Czas to późne średniowiecze. Bieda aż skrzypi, a i tak ostatnie pieniądze przeznaczają w datkach na kościoły. Miłe było by trzymanie się tych ram, ale drobne wyskoki w postaci np. prototypowej broni palnej są dozwolone.
Najważniejsza kwestia to magia - istnieje, jednak nie dotyczy zwykłych śmiertelników. Magowie nie istnieją i nigdy nie istnieli, jednak świat nieustannie przemierzają stworzenia z wielu mitologii i wierzeń. To, że istnieją, nie znaczy jednak że są powszechnym widokiem. Najczęściej widzą je imprezowicze wracający po paru głębokich kuflach, więc mało kto naprawdę wierzy w ich istnienie. Nie znaczy to, że wyśmiewają wszystkich którzy cokolwiek o nich wspomną - Jak to "ciemna" ludność średniowiecza, zostawiają dary takim istotom "na wszelki wypadek" czy urządzają im święta.
Czasami owi magiczni mieszkańcy lasów postanawiają się pokazać - czy to w blasku i w chwale zstępując między ludzi, czy po nocach pożerając mieszkańców... Jednak dwa pokolenia mijają i znowu są to jedynie bajki, którymi straszy się dzieci.

Ekonomia:
Ma być uproszczona, bo handel jest jedynie "pretekstem" do właściwej akcji opowiadania - wędrówki. Ale, na litość boską, nie kupicie za worek skór całego wozu beczek najlepszego wina! Nie zapłacicie też wszędzie takimi samymi monetami, a wymiana waluty może bardziej zaszkodzić interesom, niż danie się naciągnąć na "świetnie działąjący zegarek któego wcale nie wyciągnąłem ze złomu" po promocyjnej cenie.

Postać:
Nie musicie pisać opisu - możecie wbić także pisząc "zbliża się do was mężczyzna w płaszczu z szorstkiego materiału, z długą, zaniedbaną brodą. Ma szerokie barki(...)".


*Imię/Nazwisko/Pseudonim - nie musi być to jak faktycznie się nazywacie, ale po prostu jak chcecie by się do was zwracano.
*Wygląd - jeśli chodzicie cały czas w płaszczu albo niczym ninja przesuwacie się w ciemnościach, wystarczy tylko powierzchowny, o ile opiszecie dokładniej w trakcie opowiadania.
*Rasa i co z tego wynika - możecie być zarówno zwykłym człowiekiem, jak jedną z tych mitycznych istot, o ile nie czyni was to panami "pozwolicie że przerwę wam tą walkę, nie lubię wybijać 300 ludzi jednym pstryknięciem bez wypicia najpierw herbaty". Przykro mi, ale obecności elfów czy orków nie stwierdzono, chociaż istoty półkrwi są jak najbardziej dozwolone.

Informacje typu historii, zamożności, charakteru czy motywów nie są wymagane, acz mile widziane.


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#2 2013-03-03 17:08:30

Maffinka

Weteran

47241901
Call me!
Skąd: Equestria
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 1795

Re: [🔒] Przypadkowych handlarzy banda wesoła

Będę wredna i powiem wprost: Nie wiem jak ty wpadłeś na coś tak bezsensownego.
















... A tak serio...
Wiadomo, że się zgadzam, już nawet wymyśliłam postać xD
~(O>O)~

Offline

 

#3 2013-03-03 17:11:10

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [🔒] Przypadkowych handlarzy banda wesoła

Myślę że wypali. Co mi tam, 10/10. Maff, nie tylko ty. Ja już miałem pomysł na 3, ale zdążyłem wybrać jedną. :P

Ostatnio edytowany przez Epicki25 (2013-03-03 17:11:51)

Offline

 

#4 2013-03-03 17:17:49

Spamcia

Weteran

Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 1189

Re: [🔒] Przypadkowych handlarzy banda wesoła

jestem za. Czy razy masz za. zakładaj.

Offline

 

#5 2013-03-04 11:36:30

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Przypadkowych handlarzy banda wesoła

Najszybciej ocenione opowiadanie w dziejach.

 

#6 2013-03-04 15:05:26

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [🔒] Przypadkowych handlarzy banda wesoła

Domi7777 napisał:

-Oj przepraszam. My mamy już w genach, tłumaczyć coś do skutku.  A więc ruszajmy!

Takie "Hej, jestem druidem i ta ziemia jest przeklęta, więc pójdę z wami." >_>

Offline

 

#7 2013-03-04 15:07:16

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Przypadkowych handlarzy banda wesoła

Ta.... Mój druid ma dosyć męczenia się z tym terenem. Powiedział ,że te pająki są nieuleczalne. A ryzykowanie swojego życia nie należy do najprzyjemniejszych.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.berlin-hotel.pl Lodging Molunat