Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.


#1 2013-01-03 19:32:38

Domi7777

Gość

[🔒] Gladiatorzy

,,Uważasz, że światło jest dobre a mrok jest zły…? Góra dobra a dół nie? … Słuchaj młody… Coś ci powiem. Mój świat jest jakiś do góry nogami… Zawsze gdy widzę światło nie zapowiada to nic dobrego. Jedynie wyjście z ciemnej celi na arenę. A moim żywotem rządzi kciuk cezara który jeżeli nie wskaże na dół będę wąchał kwiatki od spodu… Ty też polubisz w końcu mrok i pokochasz dół. Zobaczysz… ‘’
,,Nie miej mi za złe jak tam na arenie wbije ci sztylet w gardło… Nawet cię polubiłem. Jestem pewien, że w innych okolicznościach zostalibyśmy kumplami. Ale sam rozumiesz, tutaj nie ma miejsca na coś takiego… Przeżyje w końcu tylko jeden. Wyobrażasz sobie ten dramat… Dwójka przyjaciół w ostatecznej walce na śmierć i życie, to by było dopiero…’’
,,Broń? Pytasz się jaką mamy tutaj broń? Heh… Najczęściej to wszystko cokolwiek uda ci się znaleźć na arenie. Pamiętam taką akcje jak któryś z wojowników użył wachlarza jakieś damy który spadł na arenę przywiany przez wiatr do wykończenia innego wbijając mu go w oko, wykaż się odrobiną kreatywności a i dla ciebie się coś znajdzie. Hehehe…”
,,Więc pytasz się jak to wszystko wygląda, hm…? Cóż… Wyprowadzają nas na arenę i według  swojego upodobania wybierają formę zawodów. Czasami obchodzi się bez rękoczynów i w ogóle bo modne są wyścigi i takie tam… Ale zdarza się, że i przy nich ktoś odwala kitę. Wiesz... Znajdują się zapobiegliwi którzy wolą wyeliminować wrogów już zanim staną się dla nich bezpośrednim zagrożeniem. Nie żebym ja do nich należał… Gdybym nim był nie ostrzegał bym cię. Może się stać tak, że śmierć nawiedzi cię w momencie w którym byś się tego nie spodziewał… Na Sali treningowej albo w twojej własnej celi. Różnie to bywa…’’
,, Myślisz, że to wszystkie niebezpieczeństwa? Widzisz, to nie koniec. Czasem to wszystko może okazać się bułką z masłem w porównaniu z starciami z potężnymi bestiami. Niektóre mogą spowodować u ciebie omdlenie samym swym wyglądem. Ja osobiście walczyłem tylko raz z takim potworem. Wszyscy inni moi towarzysze zginęli, a ja sam zostałem ułaskawiony przez tłum, zanim ten jaszczur mnie zmiażdzył tym ogonem. Nawet strażnicy mają niemały kłopot z kontrolą ich, mimo że są rzekomo oswojone i kontrolowane siłami magicznymi. Jeśli wystawią cię na walkę z potworem, zapomnij o współpracy i o zabiciu bestii. Każdy rozsądniejszy gladiator powinien po prostu próbować przeżyć. ''
,,Czasem jednak nawet to nudzi się publice. Po za tym: Kto nie lubi patrzeć na magię? Tak, dobrze słyszysz, magię. Gladiatorzy po jakimś czasie są wynagradzani pewnymi mistycznymi talentami. Nie jest to jednak,by wam pomóc, a jedynie, by urozmaicić starcia i zawody. Kogo nie zachwycą ogniste pociski, które wystrzelą jak sztuczne ognie, w środku nocnej bitwy? Albo jak praktycznie przegrany gladiator rzuci w ostatniej chwili klątwę na przeciwnika, przez co ten nie będzie mógł się przez kilka sekund ruszyć, co da ofierze czas na poprawienie swej sytuacji? Zaklęć jest nieskończona ilość, jednak ich moc jest ograniczona. Wymagają energii życiowej, pobranej od rzucającego. Im potężniejsze zaklęcie, tym bardziej jesteś sam bliski śmierci. Możesz więc stać się łatwym celem, a nawet umrzeć od samego rzutu zaklęcia. A moc ta jest bardzo głodna. Podpalając wroga stajesz się na tyle słaby, że ledwo orientujesz już co się wokół dzieje. Moce ogranicza jeszcze jedno: Praktyka. Nie możesz od razu umieć zrobić wszystkiego. To nadchodzi z czasem. I to niezbyt szybkim. ''
,,Zastanawiasz się kogo tu spotkasz? Oh, wszystkich od ludzi przez orków po elfy. Ale radziłbym nikogo nie lekceważyć… Pamiętasz tą historyjkę z wachlarzem? Widok goblina wykańczającego orka, to dopiero była akcja…’’
,,Przyszli po nas. … No to powodzenia młody. Bo tam na arenie ci go już nie życzę. Tam będę przejmował się już tylko sobą…’’

,,Hej ty Młokosie! Twoja pierwsza bitwa, zaraz się rozpocznie! Szykuj sięi i życzę ci szczęścia! A przynajmniej, żebyś zabawił chodź trochę publikę! ''




Kto nie rozumie:

W opowiadaniu jesteśmy świeżo schwytanymi gladiatorami. Naszym zadaniem są bitwy na śmierść i życie z innymi gladiatorami, branie udziału w różnych zawodach, a nawet walki z potężnymi bestiami. Nasz cel to: przetrwać.

Moce: W opowiadaniu po jakimś czasie można nabyć jakiegoś rodzaju moce. Jednak im zaklęcia są potężniejsze, tym bardziej jesteśmy osłabieni i bliscy śmierci, bowiem magia wykorzystuje naszą energię życiową.

Rasy: W opowiadaniu możemy być jakąś rasą z Fantasy. Elfy, Ludzie, Krasnoludy, Orkowie, Gobliny i tak dalej. Jednak nasza postać nie może być zbyt silna w jakimś atucie, by nie szpanowała, oraz musi być zbalansowana. Nie może też od poczatku posiadać mocy.

Wyzbrojenie: Po prostu to co znajdziemy. Raz łatwo można znaleźc jakiś topór, czy dzidę i hełm, raz trzeba szukać chociażby ostrego kamienia.czy wyżej wspomnianego wachlarza.

Potwory: Jak było wspomniane na arenie przyjdzie nam zmierzyć się z najpotężniejszymi bestiami, jakie udało się zdobyć Cezarowi. Nawet najpotężniejszy i najlepiej wyzbrojony gladiator, bez drużyny i dobrego planu nic nie zdziała. Samo przeżycie potyczki z potworem jest już wielkim wyczynem.

Zawody: Wyścigi, wyścigi konne, wyścigi na wydwanach, rzuty oszczepem, trafianie do celu i tak dalej.

Ostatnio edytowany przez Domi7777 (2013-01-06 17:45:57)

 

#2 2013-01-03 21:26:30

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [🔒] Gladiatorzy

Pamiętam że zapisałem się do podobnego opowiadania na poprzednim forum, i podobało mi się ale opowiadanie nie odniosło zbytniego sukcesu. TO opowiadanie trzeba by doszlifować, a i moce i zaklęcia powinny być za zgodą admina czy cuś. Poza tym... Rasy... Jako iż można być kim się chce, załóżmy że ja chciałbym być takim Gderdin jak z Odysei kosmicznej. Co to by to było? Gderdin jest o wiele silniejszy i wytrzymalszy od człowieka i mógłby zgnieść ludzia jednym ciosem. Albo gdyby się walczyło z jakimś wilkołakiem, mógłbym go tylko złapać i ciach prach po walce. Albo ktoś mógłby sobie wymyślić ze ma skrzydła, a to to by było wielkie ułatwienie. Krótko mówiąc, jeśli poprawi się kilka rzeczy to jestem na tak

Offline

 

#3 2013-01-06 08:51:38

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Gladiatorzy

Epicki, nie wiem czy zauważyłeś, ale dałem poprawkę, że musi być pewien balans umiejętności.

 

#4 2013-01-06 11:15:33

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Gladiatorzy

Aż mnie korci żeby założyć temat z poradnikiem "Jak zakładać opowiadania", bo wiesz, lepszy jeden dobry pomysł i setka może i dobrych ale niedoszlifowanych.
Nie mam zamiaru tu niczego oceniać - bo nie mam zamiaru pisać w opowiadaniach, więc chociaż tyle dobrego z mojej strony.
Co do samego opowiadania, cóż można użyć jednego słowa i będzie to wystarczyło - niedopracowane. Dobrze że coś dam napisałeś, ale ani ten opis nie jest wyczerpujący, ani wciągający, ani ciekawy... Miło by było gdybyś przed stworzeniem takiego opisu posiedział trochę dłużej i zastanowił się co ma być, nawet jeżeli chodzi o jakieś szczegóły - te pozwalają wszystko sobie lepiej wyobrazić.
Więc decyzję pozostawiam reszcie.


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#5 2013-01-06 13:09:19

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Gladiatorzy

Co do dopracowania, to Maff powiedziała ,że trochę poprawie niektóre aspekty.

 

#6 2013-01-06 15:53:57

Maffinka

Weteran

47241901
Call me!
Skąd: Equestria
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 1795

Re: [🔒] Gladiatorzy

,,Uważasz, że światło jest dobre a mrok jest zły…? Góra dobra a dół nie? … Słuchaj młody… Coś ci powiem. Mój świat jest jakiś do góry nogami… Zawsze gdy widzę światło nie zapowiada to nic dobrego. Jedynie wyjście z ciemnej celi na arenę. A moim żywotem rządzi kciuk cezara który jeżeli nie wskaże na dół będę wąchał kwiatki od spodu… Ty też polubisz w końcu mrok i pokochasz dół. Zobaczysz… ‘’
,,Nie miej mi za złe jak tam na arenie wbije ci sztylet w gardło… Nawet cię polubiłem. Jestem pewien, że w innych okolicznościach zostalibyśmy kumplami. Ale sam rozumiesz, tutaj nie ma miejsca na coś takiego… Przeżyje w końcu tylko jeden. Wyobrażasz sobie ten dramat… Dwójka przyjaciół w ostatecznej walce na śmierć i życie, to by było dopiero…’’
,,Broń? Pytasz się jaką mamy tutaj broń? Heh… Najczęściej to wszystko cokolwiek uda ci się znaleźć na arenie. Pamiętam taką akcje jak któryś z wojowników użył wachlarza jakieś damy który spadł na arenę przywiany przez wiatr do wykończenia innego wbijając mu go w oko, wykaż się odrobiną kreatywności a i dla ciebie się coś znajdzie. Hehehe…”
,,Więc pytasz się jak to wszystko wygląda, hm…? Cóż… Wyprowadzają nas na arenę i według  swojego upodobania wybierają formę zawodów. Czasami obchodzi się bez rękoczynów i w ogóle bo modne są wyścigi i takie tam… Ale zdarza się, że i przy nich ktoś odwala kitę. Wiesz... Znajdują się zapobiegliwi którzy wolą wyeliminować wrogów już zanim staną się dla nich bezpośrednim zagrożeniem. Nie żebym ja do nich należał… Gdybym nim był nie ostrzegał bym cię. Może się stać tak, że śmierć nawiedzi cię w momencie w którym byś się tego nie spodziewał… Na Sali treningowej albo w twojej własnej celi. Różnie to bywa…’’
,,Zastanawiasz się kogo tu spotkasz? Oh, wszystkich od ludzi przez orków po elfy. Ale radziłbym nikogo nie lekceważyć… Pamiętasz tą historyjkę z wachlarzem? Widok goblina wykańczającego orka, to dopiero była akcja…’’
,,Przyszli po nas. … No to powodzenia młody. Bo tam na arenie ci go już nie życzę. Tam będę przejmował się już tylko sobą…’’



To ma na celu pomóc ci i wprowadzić w klimat opowiadania. Chciałam ująć każdy aspekt możliwie jak najciekawiej szło. A co do wzoru opisu postaci i każdej rzeczy której tu nie zawarłam to sam będziesz musiał, po ewentualnym zatwierdzeniu opowiadania, się tym zająć :3 Z tym dasz se radę. ... A jak nie... To najwyżej pisz >_>

Offline

 

#7 2013-01-06 16:42:16

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [🔒] Gladiatorzy

Domi7777 napisał:

Co do dopracowania, to Maff powiedziała ,że trochę poprawie niektóre aspekty.

Wiesz, to mimo wszystko jest coś, co powinieneś być w stanie zrobić jakby... sam?

Offline

 

#8 2013-01-06 17:12:48

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Gladiatorzy

Jak Maff pomaga komuś innemu ,to się tak nie czepiasz....


A i zmieniłem już opis, dodałem jeszcze do tekstu coś od siebie, czego brakowało.

 

#9 2013-01-06 17:21:21

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Gladiatorzy

Teraz to ja nie widzę nic oprócz tego co Maff napisała...


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#10 2013-01-06 17:32:15

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Gladiatorzy

Maff nie pisała nic o potworach ani magii.

 

#11 2013-01-06 17:35:36

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Gladiatorzy

Domi7777 napisał:

,,Uważasz, że światło jest dobre a mrok jest zły…? Góra dobra a dół nie? … Słuchaj młody… Coś ci powiem. Mój świat jest jakiś do góry nogami… Zawsze gdy widzę światło nie zapowiada to nic dobrego. Jedynie wyjście z ciemnej celi na arenę. A moim żywotem rządzi kciuk cezara który jeżeli nie wskaże na dół będę wąchał kwiatki od spodu… Ty też polubisz w końcu mrok i pokochasz dół. Zobaczysz… ‘’
,,Nie miej mi za złe jak tam na arenie wbije ci sztylet w gardło… Nawet cię polubiłem. Jestem pewien, że w innych okolicznościach zostalibyśmy kumplami. Ale sam rozumiesz, tutaj nie ma miejsca na coś takiego… Przeżyje w końcu tylko jeden. Wyobrażasz sobie ten dramat… Dwójka przyjaciół w ostatecznej walce na śmierć i życie, to by było dopiero…’’
,,Broń? Pytasz się jaką mamy tutaj broń? Heh… Najczęściej to wszystko cokolwiek uda ci się znaleźć na arenie. Pamiętam taką akcje jak któryś z wojowników użył wachlarza jakieś damy który spadł na arenę przywiany przez wiatr do wykończenia innego wbijając mu go w oko, wykaż się odrobiną kreatywności a i dla ciebie się coś znajdzie. Hehehe…”
,,Więc pytasz się jak to wszystko wygląda, hm…? Cóż… Wyprowadzają nas na arenę i według  swojego upodobania wybierają formę zawodów. Czasami obchodzi się bez rękoczynów i w ogóle bo modne są wyścigi i takie tam… Ale zdarza się, że i przy nich ktoś odwala kitę. Wiesz... Znajdują się zapobiegliwi którzy wolą wyeliminować wrogów już zanim staną się dla nich bezpośrednim zagrożeniem. Nie żebym ja do nich należał… Gdybym nim był nie ostrzegał bym cię. Może się stać tak, że śmierć nawiedzi cię w momencie w którym byś się tego nie spodziewał… Na Sali treningowej albo w twojej własnej celi. Różnie to bywa…’’
,, Myślisz, że to wszystkie niebezpieczeństwa? Widzisz, to nie koniec. Czasem to wszystko może okazać się bułką z masłem w porównaniu z starciami z potężnymi bestiami. Niektóre mogą spowodować u ciebie omdlenie samym swym wyglądem. Ja osobiście walczyłem tylko raz z takim potworem. Wszyscy inni moi towarzysze zginęli, a ja sam zostałem ułaskawiony przez tłum, zanim ten jaszczur mnie zmiażdzył tym ogonem. Nawet strażnicy mają niemały kłopot z kontrolą ich, mimo że są rzekomo oswojone i kontrolowane siłami magicznymi. Jeśli wystawią cię na walkę z potworem, zapomnij o współpracy i o zabiciu bestii. Każdy rozsądniejszy gladiator powinien po prostu próbować przeżyć. ''
,,Czasem jednak nawet to nudzi się publice. Po za tym: Kto nie lubi patrzeć na magię? Tak, dobrze słyszysz, magię. Gladiatorzy po jakimś czasie są wynagradzani pewnymi mistycznymi talentami. Nie jest to jednak,by wam pomóc, a jedynie, by urozmaicić starcia i zawody. Kogo nie zachwycą ogniste pociski, które wystrzelą jak sztuczne ognie, w środku nocnej bitwy? Albo jak praktycznie przegrany gladiator rzuci w ostatniej chwili klątwę na przeciwnika, przez co ten nie będzie mógł się przez kilka sekund ruszyć, co da ofierze czas na poprawienie swej sytuacji? Zaklęć jest nieskończona ilość, jednak ich moc jest ograniczona. Wymagają energii życiowej, pobranej od rzucającego. Im potężniejsze zaklęcie, tym bardziej jesteś sam bliski śmierci. Możesz więc stać się łatwym celem, a nawet umrzeć od samego rzutu zaklęcia. A moc ta jest bardzo głodna. Podpalając wroga stajesz się na tyle słaby, że ledwo orientujesz już co się wokół dzieje. Moce ogranicza jeszcze jedno: Praktyka. Nie możesz od razu umieć zrobić wszystkiego. To nadchodzi z czasem. I to niezbyt szybkim. ''
,,Zastanawiasz się kogo tu spotkasz? Oh, wszystkich od ludzi przez orków po elfy. Ale radziłbym nikogo nie lekceważyć… Pamiętasz tą historyjkę z wachlarzem? Widok goblina wykańczającego orka, to dopiero była akcja…’’
,,Przyszli po nas. … No to powodzenia młody. Bo tam na arenie ci go już nie życzę. Tam będę przejmował się już tylko sobą…’’

,,Hej ty Młokosie! Twoja pierwsza bitwa, zaraz się rozpocznie! Szykuj sięi i życzę ci szczęścia! A przynajmniej, żebyś zabawił chodź trochę publikę! ''

Domi, w pierwszym poście to ja tylko tyle widzę... A z tego co widzę to po prostu jakieś cytaty w większości napisane przez Maff...
Ten wcześniejszy opis był bardziej przejrzysty.

Ostatnio edytowany przez Bezimienny (2013-01-06 17:36:00)


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#12 2013-01-06 17:46:20

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Gladiatorzy

Dodałem wyjaśnienie, dla tych co nie rozumieją tekstu.

 

#13 2013-01-06 18:32:53

Evanlyn

Gość

Re: [🔒] Gladiatorzy

Nie wiem czy mój głos coś się liczy ale nie takie złe to jest. Jest w miarę krótko, jasno i prosto. No i jak coś powstanie od nowa, przy mnie, to to zrozumiem. Bo do tych waszych starych tematów nie dołączę bo z tego co widzę sporo tam napisaliście i jak sobie czytam to nic nie pojmuje. Będziecie musieli mnie nauczyć pisać tak jak wy piszecie ;) Mam nadzieje, że jesteście wystarczająco cierpliwi xD Skłamałabym gdybym powiedziała, że mój umysł jest jakiś szczególnie chłonny.

 

#14 2013-01-06 19:30:06

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [🔒] Gladiatorzy

No to możesz już zakładać.

Offline

 

#15 2013-01-06 19:47:45

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Gladiatorzy

Jeden głos był pozytywny, reszta to: Dopracuj... Ale ok... Nie będę kwestionował twoich decyzji Spode.


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotell Regensburg