Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2013-04-04 09:34:28

Domi7777

Gość

[🔒] Wyspa Śmierci

Rok 2013. Pewnego dnia wielki Odkrywca John Witness zorganizował wyprawę. Przygotował duży statek do rejsu na nieznane wyspy. Szukał też załogi poszukiwaczy przygód, którym obiecano w zamian za szukanie antycznych skarbów, pokaźne sumy. Większość się zapisała, niektórzy wsiedli na gapę.

Po dwóch tygodniach rejsu, w nocy pewien członek załogi wezwał resztę poszukiwaczy na koniec statku, oddzielony od pokoi, rzeczy, kapitana i jego pomagierów itp itd. Chciał on zorganizować bunt. Przyszli prawie wszyscy, jedni chcieli w buncie uczestniczyć, drudzy przyszli z ciekawości, trzeci by dotrzymać towarzystwa większości, inni żeby móc nakablować. "Posiedzenie" szybko przerwał jednak głośny huk. Rozpoczął się straszliwy sztorm, a coś rozdzieliło statek na dwie nierówne części: O wiele większą, na której był kapitan, załoga i wszystko inne, oraz malutką, na której byliśmy my. Większa część zatonęła momentalnie, my jednak byliśmy niesieni przez fale. Woda jednak ciągle wpływała do środka, rzucało nami jak szatanem, przez co niektórzy ginęli , bądź wypadali. Ten stan rzeczy trwał tak długo, aż nie straciliśmy przytomności przez ogromną ilość wody w środku. Powietrze się skończyło.....


Obudziłem się na plaży, o świcie. Moje ubranie było całe przemoczone i zniszczone. Nie miałem przy sobie nic. Ujrzałem, jak odpływają już gdzieś daleko szczątki naszego małego skrawka statku. Nie byłem sam. Oprócz mnie było jeszcze kilkoro innych osób, nieprzytomnych, a skoro nasz "środek transportu" był już tak rozbity, to zapewne gdzieś indziej też mógł ktoś być. Odwróciłem się w stronę wyspy: Ujrzałem ogromną plażę, a dalej jeszcze większą dżunglę...

Koniec zabawy, tutaj trzeba przetrwać.....



W opowiadaniu chodzi o to, że jesteśmy na z pozoru bezludnej wyspie. Rozbiliśmy się, a wszystkie nasze rzeczy  "trafił Szlag". Nie wszyscy budzimy się w tym samym miejscu, ponieważ kawałek, kawałka statku mógł oddzielić się już wcześniej, bądź mieliśmy szczęście i woda nas wyrzuciła nad brzeg przed śmiercią od utonięcia. Nasze zadanie to przetrwanie. Utrudnia to fakt, że wszystko musimy zdobyć sami.



Opowiadanie posiada pełen realizm, więc:


1. Jedzenie się psuje (Można jednak próbować je w pewien sposób konserwować.)
2. Nie jesteśmy super-manami. Nie zetniemy drzewa ręką, a bambus też jest twardy. (Z bambusem to akurat uwaga do mnie.)
3. Po zmroku wyspa robi się niebezpieczna. Wychodzą przeróżne drapieżniki, a więc możesz łatwo zmienić się w kolację.
4. Budowa to nie pikuś. Patyk trzeba najpierw wbić w ziemię, a do tego trzeba trochę starań, z kolei szałas na piasku to nie jest dobry pomysł.
5. Musimy jeść i pić.
6. Woda z słonego morza nie będzie odpowiednim napojem.
7. Nie mamy żadnych mocy.

Itp itd.



Jeśli coś jest niejasne, to mogę wyjaśnić. Jestem też oczywiście otwarty na propozycje.


REKLAMA: Jeśli szukasz mocnych wrażeń, kup już teraz SREBRNY MIÓD Za jedyne 999,99 Derpoleonów!

Ostatnio edytowany przez Domi7777 (2013-04-04 18:14:54)

 

#2 2013-04-04 13:52:53

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [🔒] Wyspa Śmierci

Opowiadanie, brzmi nieźle, odrobinkę boję się jednak o jego realizację. xD

Mimo wszystko jestem na tak.

Niezbyt rozumiem jaki cel miał podział statku na te większe/mniejsze części. Poza zapasami nie za wiele straciliśmy, a te mogłybybyć stracone w zasadzie i bez tego. Na większej części też raczej nie odpłyniesz, zwłaszcza kiedy był to przód statku. xD

No i co za idioci wychodzą na pokład w trakcie sztormu?

Offline

 

#3 2013-04-04 14:01:34

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Wyspa Śmierci

SLig jak boisz się o realizację, mogę poszukać dodatkowego admina do pomocy w prowadzeniu.

A Ci "idioci" nie zauważyli, że jest sztorm, gdyż rozpoczął on się dosyć niespodziewanie.

 

#4 2013-04-04 14:07:29

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [🔒] Wyspa Śmierci

A rób jak tam uważasz...

Offline

 

#6 2013-04-04 17:55:04

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Wyspa Śmierci

Po uzgodnieniu na SKype ustaliłem z Maff, że będzie ona Adminem prowadżacym opowiadanie, jednak mam z nią mieć częsty kontakt i dalej mówić jej o moich ideach, a ona postara się prowadzić opowiadanie tak, by samo się dobrze napędzało i te moje idee ładnie wprowadzać w życie.

A więc są 2 głosy na tak jak rozumiem.



EDIT: Jednak Derp będzie prowadzić opowiadanie. Bójmy się ;_;

Ostatnio edytowany przez Domi7777 (2013-04-04 18:14:19)

 

#7 2013-04-04 18:22:43

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Wyspa Śmierci

Niech będzie, że jestem za. Może być ciekawie, zobaczy się.


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Rodanthe