Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.


#1 2013-02-25 19:04:05

Domi7777

Gość

[🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Znacie plotki o spadających gwiazdach? Przepowiednie, że gdy się taką zobaczy, trzeba pomyśleć życzenie i ono się spełni? Jest w tym ziarno prawdy, jednak wyglądało to trochę inaczej:

W czasach starożytności, na pradawnych lądach, zatopionych prze odmęty Oceanu  żyło plemię Ghul'Abal. Zapewne, przez swoje małe znaczenie już dawno zatarliby się z pamięci ludzkości, gdyby nie pewien fakt. To właśnie szaman z tamtego plemienia: Arhot- Lamparci Język, zobaczył , jak spada gwiazda. Co więcej: Ruszył jej tropem i ją odnalazł. Wyglądała ona kształtem jak brylant i mieściła się w dłoni. Za dnia była czarna jak serce Lucyfera, w nocy świeciła, potężnym białym blaskiem. Wódz  użył jej, do dekoracji swego berła, a szamana skazał na śmierć, bowiem z dobrej woli gwiazdy nie chciał oddać. Wódz jednak nie wiedział, jak potężną moc kryje w sobie gwiazda.

Około 2000 lat później, 130 roku n.e spadła na pradawne lądy, druga gwiazda. Tym razem jednak, okoliczne królestwo wiedziało, że ten klejnot posiada więlką moc. Próbowali ją wydobyć. Nie udało się. Dopiero gdy w 489 roku n.e na pradawne lądy spadło 5 gwiazd i całe królestwo ruszyło ich szukać, pewne dziecko podkradło się do gwiazdy i chwyciło ją w ręce...

I wtedy jej moc się uaktywniła. Wystrzelił biały snop energii w górę, przebijając wszystko po swej drodze i powędrował aż do niebia. Dziecko stało tak z gwiazdą w ręce 3 tygodnie, nie starzejąc się, nie głodując, nie czując pragnienia ani zmęczenia, aż wróciła reszta królestwa ze zdobyczą, a król ujrzał dziecko z potężną siłą w ręce. I wtedy zrozumiał: Moc gwiazd uwalniają dzieci. To one mogą posiąść tą wielką siłę.

Rok 693 n.e . Gwiazd było coraz więcej. Wtedy na chwilę obecną było 67 odnalezionych gwiazd, nie zużytych. Postęp w używaniu mocy znacznie się poprawił. Udało się okiełznać ich moc. Dziecko musiało chwycić za gwiazdę, przyłożyć do serca i wydobyć z siebie wielkie uczucie: Miłości, radości, nienawiści, złości, czy też rozpaczy. Wtedy Gwiazda nikła, a jej moc wpływała w dziecko, te zaś mogło wykorzystać tą moc, by rzucić jedno, dowolne zaklęcie, Mogło uleczyć kogoś z chorób, zagoić czyjeś rany, wywołać ognistą salwę, czy zrzucić na kogoś klątwę.
Jednak pewnego razu, dziecko napełniło siebie mocą aż 9 gwiazd. To było za dużo. Dziecko... eksplodowało , tworząc potężną falę energii..

Zaś ta energia, rozprzestrzeniona w powietrzu stała się wirusem. Chmary tej mocy doprowadzały ludzi do szaleństwa, wywoływały straszliwe cierpienia fizyczne, a nawet zabijała w brutalny sposób. Zaś trupy.... ożywiała. Ale to nie był chodzące truposze i zombie. To było coś więcej. Ludzie z srebrną, lśniącą skórą, krwistymi tęczówkami w oczach, czarnymi jak noc włosami , zębami jak u vampirów z opowieści i tajemniczymi mocami.


Jest właśnie rok 2013. Wiele dzieci i nastolatków szuka gwiazd. A to dla sportu, a to dla pieniędzy,a to by pomagać innym, lub szkodzić. Jednak wszędzie czyha plaga.


Strzeż się, gdy raz dostrzeże ciebie twór plagi, nie spocznie, póki nie staniesz się jego ofiarą....




W opowiadaniu jak widać, nastolatki mogą szukać gwiazd, a następnie używać tej mocy, do różnego rodzaju zaklęć, czy czegoś w tym stylu. Jednak jest też tajemnicza plaga. Morduje ona ludzi, zbiera gwiazdy, by zasilić swe szeregi, oraz polują na czarodziei gwiazd.

W opowiadaniu oczywiście możemy być nastolatkiem, jednak jeśli ktoś zechce, może zostać tworem plagi. Jednak w tym przypadku trzeba przestrzegać warunku, że jesteśmy wtedy całkowicie źli.

Pamiętajcie też o kilku zasadach zasadach:

Jedna gwiazda = użycie JEDNEGO zaklęcia.
Nie przesadzamy z mocą zaklęcia.
Nasze postacie mają też swoje normalne życie, nie tylko polują na gwiazdy.

PS: Twory plagi kierują się tylko zasadą drugą.



Gwiazd w tym momencie jest sporo. Spadają praktycznie kilka razy dziennie. Jednak nie tylko wy ich szukacie. Plaga to nie jedyny przeciwnik- reszta młodzieży to też wyzwanie. Potrafią zabić, by zdobyć , co ich.

 

#2 2013-02-26 02:14:41

Admin

Administrator

Skąd: Ashan
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 3664

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Pomysł oryginalny, przyznam. Sam jednak nie wiem do końca, jakby się to sprawdziło w opowiadaniu. No i jak by wyglądały walki nastolatków o gwiazdy, nie mając mocy, hm? Biliby się na pięści?

Offline

 

#3 2013-02-26 06:56:59

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

W kwestii walk bez mocy, trzeba będzie ruszyć głową co robić, by wygrać. No i w większości przypadków ruszyć mięśniami....

 

#4 2013-02-26 07:14:14

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Zgadzam się ze Spodem, mamy się tłuc na kije i kamienie?
I brakuje jakiegoś takiego spoiwa, by z tego co zrozumiałem nie wszyscy wiedzą o gwiazdach, bądź też nie zdają sobie sprawy z ich istnienia. Czyli skąd dzieci którymi będą uczestnicy się dowiedziały?
Jak coś mogę wymyślić jeszcze parę pytań, póki co jest 7 rano i ledwo patrzę na kompa...


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#5 2013-02-26 07:21:08

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

A więc tak:


Opowiadania dzieje się w świecie równoległym, a wstęp jest bardziej skierowany do nas, niż do postaci. Zaś w tym świecie teraz praktycznie każdy wie o tych gwiazdach, ponieważ rozprzestrzenianie się plagi wywołało emisję spadających gwiazd na większą skalę.

Co do tłuczenia się na kije i kamienie: Mówiłem o tym, że bez mocy gwiazd trzeba liczyć głównie na spryt i kreatywność. Jednak gdy zdobędzie się pierwszą gwiazdę, można użyć mocy np. do ulepszenia jakiegoś kija, by ten przykładowo po walnięciu kogoś, powodował, że ta osoba robi się wolniejsza przez kilka sekund.

 

#6 2013-02-26 09:13:43

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Domi7777 napisał:

można użyć mocy np. do ulepszenia jakiegoś kija, by ten przykładowo po walnięciu kogoś, powodował, że ta osoba robi się wolniejsza przez kilka sekund.

A podem dodasz XP i okaże się że gwiazdy tak naprawdę służą do levelowania.


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#7 2013-02-26 09:23:43

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Derpie dzięki Tobie wpadłem na pewien pomysł :3
Tylko taka uwaga, zanim ktokolwiek będzie próbował wprowadzić levelowanie postaci... Najpierw ogarnijcie PvP... Będzie łatwiej...


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#8 2013-02-26 13:13:47

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Nie, nie zrobię Derp z tego RPG >_<

Bezimienny: Skoro tak się mądrzysz, to zaproponuj jak ty byś zrobił to PVP?

 

#9 2013-02-26 13:19:05

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Rzuty kościami? System losujący? Albo zwykłe statystyki postaci które ułatwiłby wyznaczenie wygranego w danej walce :3 Mogę wymienić jeszcze parę, ale najbardziej rozbudowałem pomysł ze statystykami postaci.


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#10 2013-02-26 14:11:17

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Wtedy to będzie RPG, a tego jednak chcę jakoś uniknąć. Można jednak zrobić pewien system statystyk, jednak nie liczbowy za bardziej typu rozwinięcia umiejętności postaci np. jest jakiś koleś bardzo silny, ale za to dosyć powolny i niezbyt inteligentny.

 

#11 2013-02-26 16:14:37

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Ahem... Nie wiem czy nie zauważyliście, ale fora radziły sobie przez tyle lat bez żadnych systemów, dopóki nie wpadł ktoś i nie napisał "rozwala wszystkich jednym ciosem. A, i jeszcze tym samym ciosem zaparza sobie herbatę i wybija dziurę w ścianie skarbca ze złotem USA"...


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#12 2013-02-26 16:37:25

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

.... To wina ZERO D:

Możemy spróbować, bez systemu walki. Ja jestem otwarty na głos większości w tej sprawie. W końcu chodzi o to, jak każdy będzie brać udział w opowiadaniu.

 

#13 2013-02-26 19:48:05

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Domi zaskoczyłeś mnie i to bardzo pozytywnie. Na początku jak zobaczyłem że napisałeś kolejny pomysł zareagował tak:
CZY JEMU AŻ TAK SIĘ NUDZI?!
Ale po przeczytaniu... Pomysł ciekawy i oryginalny, a pro po walk ja nie mam nic przeciwko walkom na kije i kamienie. Poza tym czy można by stworzyć coś za pomocą magii, ale tak by istniało już na zawsze? Np. jakiś nóż.

Offline

 

#14 2013-02-26 20:02:36

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Zależnie od przedmiotu. Nóż możesz stworzyć na stałe, ale jak zechcesz np przywołać jakąś watahę wilków, to długo one nie zabawią w świecie materialnym.

 

#15 2013-02-26 20:23:26

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [🔒] Narodziny Plagi i Gwiazd

Hehedeszczkowadełhehe


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotels-world.pl/ Hoteller Wadi Rum