Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2013-05-22 16:57:21

 Kimagurena

Użytkownik

2779197
Call me!
Skąd: Antares
Zarejestrowany: 2013-01-13
Posty: 455
WWW

[🔒] Igrzyska Śmierci

Świat:

Mieszkamy w Panem, totalitarnym państwie, które jest podzielone na Kapitol, pełniący rolę stolicy, oraz 12 otaczających go dystryktów, istniejących w celu zaspokajania potrzeb mieszkańców Kapitolu. 74 lata temu, dystrykty zbuntowały się przeciwko władzy i doprowadziły do wybuchu wojny domowej, nazywanej Mrocznymi Dniami. Władze krwawo stłumiły powstanie, a w celu zastraszenia obywateli całkowicie zniszczono Trzynasty Dystrykt. Na pamiątkę tych wydarzeń, co roku są organizowane Głodowe Igrzyska - krwawe zawody, na które każdy dystrykt ma obowiązek dostarczyć chłopaka i dziewczynę w wieku od 12 do 18 lat.

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20130121135428/igrzyskasmierci/pl/images/thumb/3/31/Hunger-games-panem-map.jpg/1000px-Hunger-games-panem-map.jpg
Mapka po angielsku. Opisy dystryktów nieco niżej.


Igrzyska:

Co roku w każdym dystrykcie odbywa się ceremonia Dożynek. Podczas niej z dwóch kul, w których mieszczą się nazwiska wszystkich chłopców i dziewczyn z dystryktu między dwunastym a osiemnastym rokiem życia są losowane dwa nazwiska (męskie i żeńskie) osób, które wybiorą się na Głodowe Igrzyska. Ochotnicy mogą zastąpić wybraną osobę, co jest dość normalne w Pierwszym, Drugim i Czwartym Dystrykcie, w których dzieci są od dzieciństwa szkolone do wygrywania w Igrzyskach. Podczas każdych Igrzysk jeden ze zwycięzców z danego dystryktu musi zostać mentorem dwóch trybutów. Wszyscy inni zwycięzcy (o ile tacy są) mogą gościć w Kapitolu i oglądać na żywo zmagania dzieci na Arenie.
Każdy trybut może wziąć ze swego dystryktu coś, co będzie mu o nim przypominać. Nie może to być coś co można wykorzystać jako broń.
Zawsze na początku każdych Głodowych Igrzysk przy Rogu Obfitości miejsce ma rzeź o położone w nim różne przydatne rzeczy takie jak jedzenie, broń itd. Podczas niej ginie około połowa trybutów.
Zawarcie sojuszu jest przydatne, ma się większą szansę na przeżycie. Tylko bez przesady, grupa nie może liczyć przecież 24 (czyli wszystkich) trybutów.
Zwycięzcą Igrzysk zostaje ostatnia osoba, która zostanie przy życiu.

Dystrykty:

Kapitol - najważniejsze miasto w państwie Panem, bardzo bogate skupiające wokół siebie tylko zamożnych ludzi. To właśnie na jego terytorium planowane są "Głodowe Igrzyska" które rozgrywane są na początkowo nieznanym zakątku Panem. Kapitol jest dyktaturą, pozornie prowadzoną przez prezydenta Snow’a. Mieszkańcy Kapitolu często noszą peruki w wielu kolorach, posiadają tatuaże, poddają się operacjom plastycznym i mówią z dziwnym akcentem. Kapitol jest otoczony przez 12 Dystryktów.

Dystrykt Pierwszy jest jedną z najbogatszych dzielnic w Panem. Tu wytwarzane są artykuły luksusowe dla Kapitolu, jak również wydobywa się kamienie szlachetne – stąd imiona dzieci, które zawsze są też nazwą przedmiotu ekskluzywnego lub pięknej rzeczy – jak Glimmer (błysk) czy Marvel (cud).
Trybuci z Dystryktu Pierwszego są od dziecka szkoleni do walki, dlatego często zgłaszają się na ochotnika do Igrzysk, które zresztą często wygrywają.

Dystrykt Drugi to jeden z największych dystryktów w państwie Panem o górzystym terenie. To tutaj trenowani są Strażnicy Pokoju, a także produkowana jest broń. Dwójka specjalizuje się jednak głównie w górnictwie i obróbce kamieni. Publicznie ten dystrykt przedstawiany jest jako dzielnica kamieniołomów. Po pierwszym buncie Dystrykt Drugi został nagrodzony przez Kapitol i od tamtego czasu jest przez władze traktowany najlepiej.
Również tutaj trybuci często wygrywają Igrzyska, dzięki dobremu przygotowaniu i przychylności Kapitolu.

Głównym przemysłem Dystryktu Trzeciego jest technologia. Specjalizują się w produkcji telewizorów i komputerów. Przed buntem była to jednak z najbogatszych dzielnic w całym Panem. Większość mieszkańców pracuje w fabrykach, są oni bardzo dobrze wykształceni w zakresie inżynierii.

Dystrykt Czwarty należy do czołowej trójki najbogatszych okręgów w całym Panem. Mieszkańcy tego dystryktu zajmują się głównie rybołówstwem, co jest bardzo przydatne podczas Igrzysk Śmierci, ponieważ trybuci mają już doświadczenie w korzystaniu z sieci i trójzębów, potrafią łowić ryby, pływać, a także identyfikować jadalne rośliny i zwierzęta żyjące w wodzie. Również tutaj, jak w Dystryktach Pierwszym i Drugim, dzieci są przygotowywane do wystartowania w Igrzyskach jako zawodowcy.

Mocną stroną Dystryktu Piątego jest energia elektryczna. Ten region jest odpowiedzialny za generowanie mocy elektrycznej dla całego narodu. Mimo, iż dystryktowi jeszcze nie udało się zbudować reaktora jądrowego, wciąż nie zaprzestają prób. Dzieci z tego okręgu są uzdolnione technicznie.

W Dystrykcie Szóstym mieszkańcy głównie zajmują się produkcją najlepszych w całym Panem pociągów, czy poduszkowców. Szóstka odpowiada również za skonstruowanie Expressu Panem. Dystrykt Szósty jest także jednym z najbardziej wrogo nastawionych do Kapitolu okręgów, ponieważ w czasie powstania został on zbombardowany najmocniej ze wszystkich dystryktów.

Przemysł w Dystrykcie Siódmym kręci się wokół drewna i wielu mieszkańców ma doświadczenie w obsługiwaniu się toporem, siekierą, piłą i innymi narzędziami tnącymi. Obywatele Siódemki są pracowici i bardzo związani z otaczającą ich przyrodą. Dzieci zaczynają tu pracę w bardzo młodym wieku.

Dystrykt Ósmy zajmuje się produkcją wyrobów włókienniczych i odzieży. Na terenie tego okręgu znajduje się co najmniej jedna fabryka, która jest używana przede wszystkim do produkcji mundurów dla Strażników Pokoju. Dochody w Ósemce są bardzo niskie, niektórzy obywatele, oprócz pracy w fabryce, muszą dorabiać również jako nauczyciele w szkołach.

Dystrykt Dziewiąty jest jednym z dwunastu okręgów Panem. Jest to rejon odpowiedzialny za uprawę pól i produkcję mąki. Na terenie Dziewiątki znajduje się wiele fabryk, które służą głównie do obróbki ziarna. Nie jest to jednak wybitnie rozwinięta specjalizacja. Jest to jeden z najmniejszych dystryktów Panem, izolujący się od pozostałych, a przede wszystkim od Kapitolu.

Mieszkańcy Dystryktu Dziesiątego słyną z hodowli zwierząt, takich jak krowy, kozy czy świnie. Obyczaje tu panujące są jednymi z najbardziej liberalnych w całym państwie. Nie oznacza to jednak, że obywatele Dwunastki godzą się z reżimem Kapitolu i prezydenta Snow'a.

Jedenastka to jedna z najbiedniejszych dzielnic Panem. Główną specjalizacją tego regionu jest rolnictwo - cały Dystrykt Jedenasty otoczony jest przez pola zbóż i bawełny, a także sady. Prawie wszystkie plony zostają wysyłane do Kapitolu, każdy, kto zostanie złapany na kradzieży choćby drobnej cząstki upraw, jest karany publicznie. Mieszkańcy Jedenastki posiadają ciemnobrązową skórę.

Dystrykt Dwunasty to najbiedniejszy region w Panem, gdzie głodujących można spotkać niemalże na każdym kroku. Główną gałęzią przemysłu jest górnictwo i wydobywanie węgla kamiennego. Mimo tego, że jest to dystrykt najbardziej oddalony od Kapitolu, pełni kluczową rolę - obywatele Dwunastki wydobywają skałę, która umożliwia ogrzanie domostw w całym Panem.



Nasz cel: Wygrać Igrzyska. Oczywiście możemy doprowadzić do podobnej sytuacji jak w książce i filmie, kiedy to

Spoiler:

wygrały dwie osoby.

Zobaczymy zresztą jak się wszystko potoczy.


Postacie: Wymyślamy jedną postać, zachowujemy oczywiście umiar (nie, nie można być cyborgiem albo superkstrahiperniesamowicie silnym człowiekiem. Zwykli ludzie wystarczą). I rzecz jasna, jeśli do jednego dystryktu będzie więcej kandydatów niż 2, trzeba się dogadać (Czyli zasada kto pierwszy ten lepszy). Każdy dystrykt ma mieć i trybuta chłopaka, i dziewczynę. Miło by było, gdybyście nie byli z Jedynki albo Dwójki, bo tamtejsi są jednak lepsi niż reszta. Ale trudno, jeżeli tak chcecie, uszanuję to.
Mentora nie trzeba wymyślać. Chyba że ktoś chce.


Opowiadanie jest w pełni realistyczne - jeśli ktoś nas zabije, to nie ma szansy się odrodzić. Tak samo wszystkie trujące jagody, pułapki i zwierzęta mają szansę nas zabić.

Schemat tworzenia postaci:

Imię:
Nazwisko:
Wiek
(od 12 do 18):
Dystrykt:
Wygląd:
Zdolności:
Historia
(proszę, bez żadnych ludzi z amnezją. Jakakolwiek historia, ale żeby była): 
Pamiątka (można tego nie pisać):
Inne:




Akcja zaczyna się od dożynek, tak więc każdy trybut/para trybutów musi albo być wylosowany, albo zgłosić się na ochotnika.

I nie, Katniss, Peeta, Cato i reszta nie istnieją. Wymyślamy nowe postacie.

Arenę opiszę, jeśli opowiadanie zostanie zatwierdzone~

Offline

 

#2 2013-05-22 17:23:14

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Tak trochę jestem na nie. Nie mówię że to zły początek ja na nowicjuszkę jeżeli chodzi o tworzenie opowiadań.
Opis jest dobry, ciekawy i zachęcający. Jednak sama zasada działania opowiadania mnie martwi - gracze giną, jak chcesz to rozwiązać?
Ktoś nie zgodzi się na własną śmierć, ktoś będzie chciał kogoś zabić, ktoś w pewnym momencie zrobi coś wbrew drugiej osobie i rozpocznie się kłótnia.
Chyba rozumiesz o co mi chodzi... Takie opowiadanie zostanie zniszczone przez to że niektórzy nie będą potrafili się pogodzić z własną śmiercią.
Kolejną kwestią o jaką chciałbym zapytać jest to co masz zamiar zrobić gdy Igrzyska się skończą? Ktoś wygra i co dalej? Opowiadanie tak na prawdę idzie do restartu szczególnie że wszyscy pozostali nie żyją.


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#3 2013-05-22 18:27:56

 Kimagurena

Użytkownik

2779197
Call me!
Skąd: Antares
Zarejestrowany: 2013-01-13
Posty: 455
WWW

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Bezimienny napisał:

Opis jest dobry, ciekawy i zachęcający. Jednak sama zasada działania opowiadania mnie martwi - gracze giną, jak chcesz to rozwiązać?
Ktoś nie zgodzi się na własną śmierć, ktoś będzie chciał kogoś zabić, ktoś w pewnym momencie zrobi coś wbrew drugiej osobie i rozpocznie się kłótnia.
Chyba rozumiesz o co mi chodzi... Takie opowiadanie zostanie zniszczone przez to że niektórzy nie będą potrafili się pogodzić z własną śmiercią.

Szczerze mówiąc, nie pomyślałam o tym.

Chyba, że każdy będzie odpowiadał za jeden dystrykt - czyli wymyślamy sobie dwójkę trybutów. Będzie trudniej, ale więcej możliwości. No i jak jedna osoba umrze, to zawsze zostaje ta druga. Ale nie wiem, czy to ma sens.
Realistyka musi być, bo inaczej opowiadanie nie ma sensu.

Bezimienny napisał:

Kolejną kwestią o jaką chciałbym zapytać jest to co masz zamiar zrobić gdy Igrzyska się skończą? Ktoś wygra i co dalej? Opowiadanie tak na prawdę idzie do restartu szczególnie że wszyscy pozostali nie żyją.

No tak. Możemy maksymalnie przedłużyć walki na arenie, ale ile to tak naprawdę da? Trzeba by chyba stworzyć mega sojusz, tak żeby wszyscy wygrali, ale to się absolutnie kłóci z zamysłem. No i sama napisałam, że nie można takich tworzyć.

Zawsze można przyśpieszyć akcję o rok naprzód, wtedy byłyby następne igrzyska. Ale czy to nie jest zbyt nudne?

Jeszcze mi do głowy przyszła rebelia, taka jak w 'Kosogłosie' (nie wiem czy znacie, a też nie chcę niepotrzebnie spoilerować). Jeśli to byłby dobry pomysł, to mogę napisać o co chodzi, tak, żeby nikt nie był wkurzony o odkrycie fabuły ^^

Offline

 

#4 2013-05-22 18:33:40

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Bezimienny napisał:

Takie opowiadanie zostanie zniszczone przez to że niektórzy nie będą potrafili się pogodzić z własną śmiercią.

*khym*nasz kochany admin*khym*

Co ciekawe, założyłem taki pomysł na opowiadanie 3 lata przed premierą filmu. Odrzucony przez każdego*. Wyszedł film - spodziewaj się fali "jestem za, a nawet na tak".
Osobiście jestem na tak - bo moim zdaniem najlepsze rozwiązania w opowiadaniach to te, które improwizuje się napotykając problem, a nie wymyśla na tydzień przed startem problemy wymyślając...

*KAAAAŻDEEEEEEEGOOOOOOO


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#5 2013-05-22 18:39:41

 Kimagurena

Użytkownik

2779197
Call me!
Skąd: Antares
Zarejestrowany: 2013-01-13
Posty: 455
WWW

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Derp napisał:

Co ciekawe, założyłem taki pomysł na opowiadanie 3 lata przed premierą filmu. Odrzucony przez każdego*. Wyszedł film - spodziewaj się fali "jestem za, a nawet na tak".

Ja czytałam książkę tak ok. 2 lata przed filmem. I od tamtej pory uwielbiam. A pomysł przyszedł mi ostatnio do głowy, więc stwierdziłam, że napiszę, a co mi tam.

Derp napisał:

Osobiście jestem na tak - bo moim zdaniem najlepsze rozwiązania w opowiadaniach to te, które improwizuje się napotykając problem, a nie wymyśla na tydzień przed startem problemy wymyślając...

Yay, dzięki.

Offline

 

#6 2013-05-22 18:44:52

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Derp napisał:

Bezimienny napisał:

Takie opowiadanie zostanie zniszczone przez to że niektórzy nie będą potrafili się pogodzić z własną śmiercią.

*khym*nasz kochany admin*khym*

<khym>racja<khym>

Derp napisał:

Osobiście jestem na tak - bo moim zdaniem najlepsze rozwiązania w opowiadaniach to te, które improwizuje się napotykając problem, a nie wymyśla na tydzień przed startem problemy wymyślając...

Derpie, zrób improwizowane opowiadanie :D I przyucz Kimi w tworzeniu takowych :P Czuję że wtedy będzie dobrze.


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#7 2013-05-22 18:52:19

 Kimagurena

Użytkownik

2779197
Call me!
Skąd: Antares
Zarejestrowany: 2013-01-13
Posty: 455
WWW

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

To niech Derp poprowadzi to opowiadanie :D I będzie improwizacja. Bo ja niezbyt jeszcze ogarniam ;-;

Offline

 

#8 2013-05-22 19:04:33

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Poradzisz sobie, ew. wszyscy Ci jakoś pomożemy, nie martw się.
Takie trzy zasady:
1. Sligneris nie może mieć żadnej władzy
2. Nie ufaj Spamie
3. Ty rządzisz w opowiadaniu a nie ktoś inny

Z resztą Ci pomożemy.


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#9 2013-05-22 20:03:46

Maffinka

Weteran

47241901
Call me!
Skąd: Equestria
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 1795

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Fajnie się będzie pisać przez chwilę ale tak znając fabułę całych 3 części czarno to widzę. Będzie ciężko zrobić z tego coś porządnego co będzie funkcjonować jakoś dłużej.

Offline

 

#10 2013-05-22 20:15:52

Kot2000kot

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-11-12
Posty: 407

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Mi się nieco też tak wydaje, ale cóż...
Jestem na tak :D


http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2012/323/5/7/okami_signature_by_mezalira-d5lhwzu.png
Mru^^

Offline

 

#11 2013-05-24 09:56:40

 Kimagurena

Użytkownik

2779197
Call me!
Skąd: Antares
Zarejestrowany: 2013-01-13
Posty: 455
WWW

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Czyli... zakładać? :>

Czy poczekać na jeszcze parę głosów?

Offline

 

#12 2013-05-24 10:24:28

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Poczekaj jeszcze


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#13 2013-05-24 15:20:24

Domi7777

Gość

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Jestem na tak.

A co do kilku spraw:

1. Turniej nie musi być raz w roku. W końcu to opowiadanie inspirowane książką/filmem, więc można to lekko zmienić. Po za tym wtedy jest większy sens na trenowanie dzieci do walki na igrzyskach z prostego powodu: Igrzyska są częstsze.

2. Co do zabijania postaci: Powinno móc się ją po prostu zabić, jednak według mnie powinno być kilka zasad:

A). Każdy user ma prawo po śmierci swojej postaci zrobić nową, która może żyć normalnym życiem podczas igrzysk śmierci, albo w jakiś inny sposób bierze w nich udział (Zajmuje się pomaganiem uczestnikom/przeszkadzaniem im czy cuś.)

B). Walki na śmierć i życie są sprawiedliwe.

C). Nie można zabijać czyjejś postaci, gdy jej user aktutalnie nie pisze w opowiadaniu (jednak nie liczy się, jeśli ktoś automatycznie przestaje pisać w opowiadaniu, bo może umrzeć.)

 

#14 2013-05-25 14:52:51

Maffinka

Weteran

47241901
Call me!
Skąd: Equestria
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 1795

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Ja jestem na nie. Oczywiście samo opowiadanie na podstawie Igrzysk Śmierci to świetna sprawa ale nie w takiej formie. W takiej formie to nie ma najmniejszego sensu. Sądzę, że powinniśmy wszystko zrobić tak żeby po prostu każdy wybrał dystrykt i opowiadanie byłoby o życiu w tych dystryktach, takim ,,zwykłym'', codziennym. Nawet postacie z innych dystryktów mogłyby się spotkać więc się nie martwcie. Np. w lesie. Albo wymyśliłoby się inne takie jeszcze. Z resztą jeśli taki układ by się wam spodobał można by mieć nawet kilka postaci w różnych dystryktach. Ale najlepiej nie więcej niż 3. Niewykluczone, że potem trafiłyby na arenę ale bardziej widzi mi się koniec walk w stylu 75-lecia tylko mniej widowiskowy. Albo taki grupowy bunt. Aczkolwiek zawsze można wybrać opcje rozegrania jakieś iście dramatycznej sceny w której postać umiera ale to już zależałoby od upodobań. I co? Pasowałoby?

Offline

 

#15 2013-05-25 15:12:43

 Kimagurena

Użytkownik

2779197
Call me!
Skąd: Antares
Zarejestrowany: 2013-01-13
Posty: 455
WWW

Re: [🔒] Igrzyska Śmierci

Ooo, mi się podoba to co wymyśliłaś. Szczerze, niezbyt przemyślałam tą moją propozycję, i walka nie ma zbytnio sensu, jak zresztą napisaliście.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.opowiadaniarp.pun.pl