Opowiadania RP

Opowiadania Roleplay - fantastyczne światy, fantastyczne postaci.


#1 2013-05-05 19:11:19

Marsen

Weteran

Zarejestrowany: 2012-11-06
Posty: 1225

[✕] Pokemon Odyssey!

Pokemon~!
Jesteśmy trenerami Pokemonów. Opowiadanie obejmuje cztery regiony:
- Kanto
- Johto
- Sinnoh
- Hoenn
W każdym z tych regionów jest ośmiu liderów osobnych lig w różnych miastach.
Spis wielkich miast:
- Goldenrod City
- Saffaron City
- Vermilion City
- Cleadon City
- Fuchsia City
- Hearthome City
- Snowpoint City
- Jublife City
- Olivine City
- Ecruteak City
Jako terenerów pokemonów naszym celem jest zostanie najlepszym trenerem. Wydarzenia dzieją się po wydarzeniach fabularnych z 4 generacji.
Wyczekiwany dzień
Mamy do wyboru cztery miejsca startowe:
- Pallet Town w regionie Kanto
- New Bark Town w regionie Johto
- Twinleaf Town w regionie Sinnoh
- Littleroot Town w regionie Hoenn
    Zaczynamy w dniu w którym dostajemy swojego pierwszego pokemona i zaczynamy podróż po naszym pierwszym regionie.
Proponuję żeby wszyscy zaczęli w tym samym miejscu. W każdym regionie możemy dostać innego pierwszego pokemona.
W Kanto z pierwszych pokemonów możemy otrzymać: Charmandera, Squirtla lub Bulbasaura. W Johto możemy otrzymać:
Cyndaquila, Chikoritę albo Totodila. Zaś w Sinnoh otrzymujemy: Turtwiga, Chimchara albo Piplupa. W Hoenn dostępne są: Treecko, Torchic i Mudkip.
Od was zależy wybór.
W razie większej potrzeby dowiedzenia się jakiego typu są- właśnie typy.
Obecnie są znane ludziom:
- Robak
- Mrok
- Smok
- Elektro
- Ogień
- Walka
- Powietrze
- Duch
- Trawa
- Ziemia
- Lód
- Normalny
- Trucizna
- Psychika (Tak wiem... Dziwny typ)
- Kamień
- Stal
- Woda
W razie czegokolwiek odsyłam do http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Main_Page i www.serebii.net
Niestety strony wymagają znajomości języka angielskiego.
Pokemony, Walki i Handel
Pokemonami będzie można się wymieniać. Będą także ekstremalnie rzadkie. Są one rozpoznawalne po nietypowym ubarwieniu.
Różnią się one zdolnościami od reszty przedstawicieli danego gatunku. Jeśli będziecie szli lasem czy w innym środowisku naturalnym, poinformuję was o pojawieniu się pokemona.
Pokemony także będą miały uczucia i żeby dobrze się dogadywać będzie trzeba okazywać pokemonowi uczucia, a także go trenować.
Każdy na start ma 3000$, wygrana za walkę to forma zakładu, czyli wygrywa się jeżeli wcześniej się założyło z kimś.
Ceny tak jak w grze, a itemy dostępne jak ma się odpowiednie odznaki.
Walki z liderami są zawsze zakładami - wygrywasz walkę, wygrywasz kasę.
Wygrywanie walk jest zależne od umiejętności i typu pokemona. Chyba wszystko tak na początek.

Wzór Postaci
Imię:
Wiek:
Wygląd:
Płeć:
Wymarzony Pokemon: (Bez legend mi tu!)

Ostatnio edytowany przez Marsen (2013-05-07 17:32:48)

Offline

 

#2 2013-05-05 19:31:56

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

Nie.
Pisałem już na skype co mi się nie podoba. Zamysł pokemonów, o przyjaźni między trenerami a stworkami jest dobry. Zamysł. A kończy się na tym, że porywamy je z naturalnego środowiska tylko po to by je mieć, po czym zapominamy o nich na parę miesięcy. I wybieramy z nich jednego, który w tym momencie przestaje być istotą, a staje się byle bronią.
To jest złe. Na opowiadanie, znaczy się. Bo grajcie sobie w co chcecie.


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#3 2013-05-05 19:37:00

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

Właśnie miałem napisać: ,,Marsen lubi pokemony :O"...

Kto wie jaki jest mój stosunek do pokemonów, wie jaki jest mój werdykt (Za dużo AA <,<), kto nie wie, równie dobrze mógłby nie znać mojego nicku.

EDIT: Derp to heiter :V

Ostatnio edytowany przez Epicki25 (2013-05-05 19:38:01)

Offline

 

#4 2013-05-05 19:41:35

 Derp

Administrator

Call me!
Zarejestrowany: 2013-01-03
Posty: 1113

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

Przeczytałem Hitler.
Za dużo Mud and Blood.


Spoiler:

Maffinka: Pobił Connora masztem i uciekł

Spoiler:

         Derp: - Zbroja. Topory. Za... *Tu zaczął liczyć na palcach.* - Jeden i trzy i dwa i dwa i trzy... Dwa! *Z dumą pokazał trzy palce.*
         Maff: *Uśmiechnęła się z satysfakcją wyczuwając łatwy interes* - ... Wiesz... Widzę, że już i tak masz tu niezły obrót i wszyscy są zainteresowani towarem jaki tu sprzedajesz. Tylko wielu z nich nie ma jakiegoś powodu, bodźca żeby zdecydować się na zakup. I teraz wkraczam tu ja. *Uśmiechnęła się tryumfalnie* Jestem człowiekiem od marketingu, reklamy itp. I mogę podnieść wydajność twojej działalności niemalże dwukrotnie! Oczywiście w zamian za drobną opłatą ale zaledwie symboliczną.
         Derp: - ... *Można by zauważyć smużkę dymu wylatującą z jego ucha.* - Kupujesz coś.
         Maff: - ... >_> ... ... No dooobraaa... Kupiłabym ... Ale wiesz, za wysoka cena. I w ogóle widziałam gdzieś podobne... *Kręci głową patrząc na asortyment orka* No i to było modne w poprzednim sezonie wszystko.
         Derp: *Wyjął zakrwawiony mieszek z tobołów i wepchnął jej go w rękę.* - Kupujesz coś.

Offline

 

#5 2013-05-05 19:43:06

Marsen

Weteran

Zarejestrowany: 2012-11-06
Posty: 1225

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

Derpie, tak samo. xD

Offline

 

#6 2013-05-05 22:11:44

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

Gdzie jest Hoenn?!
Co do miast w Sinnoh, Hearthome City, Snowpoint City, Jublife City.
Miasta w Johto Olivine City i Ecruteak City.
A co do braku Unovy to sie cieszę.
Co do samego opowiadania mam pewne wątpliwości, które potem wypiszę.
A ocena to 4/10

Edit: A więc to co mi nie pasuje. Po pierwsze występowanie pokemonów, jak wiadomo w grze niektórych pokemonów nie można zdobyć, lub jest ich określona liczba (np. tylko jeden jak Farfecht'd w FR/LG, Riolu w DP/Pt). Brak mojego ulubionego regionu - Hoenn. Brak moim zdaniem dopracowania, opowiadanie na pierwszy rzut oka nie posiada jakiejś głębszej fabuły, itp. Jak ma wyglądać system handlu? Wiesz, w Pokemarketach można kupić podobno coś. Albo jak mają wyglądać walki między trenerami. Poza tym wybór starterów i początkowa lokacja jakoś mi za bardzo nie pasuje. No i najważniejsze pytanie kiedy rozgrywa się akcja, przed czy po fabule z gier, a może równolegle? Jak będę miał więcej czasu to pomogę Ci rozbudować to i poprawić jakoś. Ale póki co moje zdanie pozostaje takie samo jak wcześniej, czyli 4/10.

Ostatnio edytowany przez Bezimienny (2013-05-06 00:24:43)


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#7 2013-05-06 06:50:30

Domi7777

Gość

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

Jeststem na nie ze względu na:

1.Opowiadanie właściwie nie ma żadnego zamysłu, jest to tylko słabe opisanie mechaniki gry w pokemony,
2. Opowiadanie nie posiada większego sensu.
3. Brak możliwości posiadania wymyślonego pokemona.
4. Bo to opowiadanie nie ma nic wspólnego z LEGO.

 

#8 2013-05-06 14:58:56

Epicki25

Weteran

Zarejestrowany: 2012-12-26
Posty: 1290

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

Bezimienny napisał:

Gdzie jest Hoenn?!

Właśnie miałem o tym napisać. W końcu można by chcieć Torchica a potem Blazikena. Bo nie wiem jak was, ale mnie Mudkip i Treecko nie pociągają. Tylko czemu na początku zamiast.

PS: Na początku przez przypadek zamiast ,,chcieć Torchica" napisałem ,,chcieć Magikarpa"

Offline

 

#9 2013-05-06 17:13:34

Marsen

Weteran

Zarejestrowany: 2012-11-06
Posty: 1225

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

Jeśli chcecie mogę dodać Hoenn, ale nie dodam Unovy ponieważ, SDFUIHSDFUJDFALDKFTGJFAIOTFUAFYHOAUDA8ILFGODJAFUK UNOVA TO NIE REGION, UNOVA TO ***** !

Offline

 

#11 2013-05-06 17:48:21

Marsen

Weteran

Zarejestrowany: 2012-11-06
Posty: 1225

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

No to okej. Skoro "Większość" chce Hoenn to będzie Hoenn. W sumie... Hoenn według mnie miało fajne pokemony i dobrze mi się grało w Sapphire.
Jeszcze wprowadzę kilka poprawek do tego ,jeszcze coś zmienię i może będzie gitez majonez.

Offline

 

#12 2013-05-06 19:06:25

Bezimienny

Bywalec

Skąd: Kalaan, Skaro
Zarejestrowany: 2012-12-31
Posty: 949

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

I najważniejsze gdzie link do serebii.net? Najlepszy pokedeks jaki widziałem tam mają, opisz umiejętności i ataków pokemona, oraz jego występowanie.
Do tego osobiście chcę by było Hoenn do wyboru, ale ja bym wolał Sinnoh, tak jakoś. Chce Turtwiga xD I najważniejsze, chcę złapać Magikarpia, wytrenować go na 100 lvl (największy możliwy) i nazwać go YOLO xD


"Demony uciekają, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Zapada noc i zatapia słońce, gdy dobry człowiek idzie na wojnę.
Przyjaźń się łamie, a miłość kłamie, zapada noc i ciemny mrok,
Gdy dobry człowiek idzie na wojnę."
River Song

Offline

 

#14 2013-05-07 17:39:42

Marsen

Weteran

Zarejestrowany: 2012-11-06
Posty: 1225

Re: [✕] Pokemon Odyssey!

Opowiadanie ma dostępnego Patcha. Czy chcesz to teraz ocenić?

Ostatnio edytowany przez Marsen (2013-05-07 17:39:51)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.opowiadaniarp.pun.pl